هنروتجربه: «عربی» / Araby که یکی از آثار محبوب جشنواره‌ها در سال ۲۰۱۷ بود، بالاخره در قالب اکران محدود (معادل «هنر و تجربه») در ایالات متحده اکران می‌شود.

«عربی» اولین تجربه فیلم‌سازان برزیلی خلاق ژوئو دومانس و آلفونسو اوشوآ است که از ۲۲ ژوئن (اول تیر) در انجمن فیلم مرکز لینکلن روی پرده می‌رود و در ادامه بر تعداد سینماهای آن در سراسر ایالات متحده افزوده خواهد شد. این فیلم سال گذشته میلادی در جشنواره‌های «BFI لندن»، «کارگردانان جدید فیلم‌های جدید» و «سن سباستین» به نمایش درآمده و نامزدی چند جایزه را هم به دست آورده بود.

داستان فیلم درباره آندره است، نوجوانی که در نزدیکی یک کارخانه قدیمی آلومینیوم در شهری صنعتی در برزیل زندگی می‌کند. روزی کارگری به نام کریستیانو دچار حادثه می‌شود و از آندره خواسته می‌شود تا لباس‌ها و مدارک او را از خانه‌اش بیاورد. آندره با دفتر یادداشتی مواجه می‌شود و از این‌جاست که داستان شروع یا در واقع دگرگون می‌شود. آندره خواندن دفتر را شروع می‌کند و داستان زندگی کریستیانو از آوارگی‌هایش تا ماجراجویی‌ها و عشق‌هایش روایت می‌شود.

«عربی» را خیلی خلاصه چنین توصیف کرده‌اند: «یک فیلم جاده‌ای اسطوره‌وار که بر اساس فیلم‌نامه‌های فوق‌العاده با مهارتی نظرگیر ساخته شده است.»

  • پلی‌لیست