هنروتجربه: یکی از موضوع‌های قابل توجه درباره لنی ابراهامسن در مقام کارگردان این است که هیچ‌کدام از فیلم‌های او شباهتی به بقیه ندارد! حتی رییس کمپانی فوکس فیچرز پیتر کویاوسکی هم به این امر واقف است و ابراهامسن را این طور توصیف می‌کند: «فیلم‌سازی که ثابت کرده است هر ژانری را که در آن فیلمی می‌سازد دوباره تعریف می‌کند.»

اولین فیلم او «آدام و پل» (۲۰۰۴) یک کمدی رفاقتی است درباره معتادان به مواد مخدر. او در گام بعدی با «فرانک» (۲۰۱۴) در کانون توجه قرار گرفت که درباره یک موسیقی‌دان عجیب‌وغریب است که همیشه نقابی روی سرش دارد. درام آدم‌ربایی «اتاق» (۲۰۱۵) هم اثر بعدی اوست که چهار نامزدی اسکار را نصیب سازندگانش کرد و دست‌آخر تندیس طلایی بهترین بازیگر زن نقش اصلی را برای بری لارسن به ارمغان آورد.

از این رو تعجبی ندارد که اثر بعدی ابراهامسن یک فیلم ترسناک گوتیک فراطبیعی با عنوان «غریبه کوچک» است. البته یکی از بازیگران اصلی فیلم دامنل گلیسن آن را یک داستان ترسناک نمی‌داند. او در گفت‌وگوی تازه‌ای با «دیجیتال اسپای» چنین گفته است: «این داستان روحی روان‌شناختی واقعاً آشفته‌کننده است… به عبارت دیگر فیلم غرابت و هراس روان‌شناختی خاصی دارد که فکر می‌کنم هراس‌آورست اما واقعاً ترسناک نیست.»

روث ویلسن، ویل پولتر و شارلوت رمپلینگ از دیگر بازیگران فیلم هستند که بر اساس فیلم‌نامه‌ای از نویسنده «دختر دانمارکی» لوسیندا کاکسن (اقتباسی از رمان تحسین‌شده سارا واترز در سال ۲۰۰۹) ساخته شده است. «غریبه کوچک» از ۳۱ اوت (۹ شهریور) روی پرده سینما می‌رود.

  • پلی‌لیست