هنر و تجربه: ورنر هرتسوگ به عنوان کارگردان و تهیه‌کننده اجرایی روانه تلویزیون می‌شود تا مجموعه جدیدی با عنوان «فوردلندیا» را بسازد که ماجراهایش در دهه ۱۹۲۰ روی می‌دهد.

این مجموعه که بر اساس تلاش‌های هنری فورد برای ساختن یک آرمان‌شهر در دل جنگل‌های آمازون شکل می‌گیرد، توسط کمپانی «هاید پارک انترتینمنت گروپ» متعلق به آشوک آمریتراج تولید می‌شود که حقوق رمان برنده جایزه پولیتزر گِرِگ گرندین به همین نام را به دست آورده است.

«فوردلندیا» توسط کریستوفر ویلکینسن نوشته شده است که بیش‌تر با فیلم‌نامه نامزد جایزه اسکارش برای «نیکسن» (الیور استون، ۱۹۹۵) شناخته می‌شود؛ از دیگر آثار او می‌توان به «علی» (مایکل مان، ۲۰۰۱)، «قربانی پیاده» (ادوارد زوئیک، ۲۰۱۴) و «پیش روی مایلز» (دان چیدل، ۲۰۱۵) اشاره کرد. ویلکینسن هم مانند هرتسوگ یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی این مجموعه است.

اما کتاب «فوردلندیا» درباره داستان حقیقی هنری فورد یکی از ثروتمندترین مردان جهان در طول دهه ۱۹۲۰ است؛ مردی که می‌خواست مردمان حومه‌نشین آمریکایی را به قلب آمازون ببرد و فکرش حسابی درگیر ساختن شهری ایده‌آل شده بود که آن را در ذهنش با تمام جزییات تصویر کرده بود. کتاب گرندین در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.

ورنر هرتسوگ جدیدترین فیلم‌ساز بزرگی است که با این پروژه از سینما به تلویزیون کوچ کرده است.

  • ایندی‌وایر