هنروتجربه: آیین افتتاح اکران اینترنتی فیلم مستند «توران‌خانم» به کارگردانی مشترک رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب برگزار شد.

 مجتبی میرتهماسب در ابتدای این مراسم ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان، از سه ویژگی مستند «توران خانم» گفت:« فیلم «توران خانم» سه ویژگی برای ایجاد انگیزه برای مخاطب برای این جنس از اکران دارد. اول خود توران میرهادی است، دومین ویژگی این است که سینمای فرهنگی مستقل با همه کم‌رمقی‌اش سعی می‌کند روزنه‌ها را باز کند و کسانی که آن را درک کنند، همراه می‌شوند  و سومین فاکتور این است که طبق تصمیم مشترک من و خانم بنی‌اعتماد درآمدهای این فیلم  به شورای کتاب و فرهنگ نامه کودک و نوجوان می‌رسد. مجموع این فاکتورها می‌تواند انگیزه‌ای باشد برای کسانی که توران میرهادی را می‌شناسند و با اطلاع‌رسانی و خرید بلیت می‌توانند به جان دادن به یک جریان کمک کنند.»

در ادامه این مراسم دختر، نوه و داماد توران میرهادی به روی صحنه آمدند و از توران میرهادی گفتند. نوش‌آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک که به همراه اعضای هیات‌مدیره این شورا در این مراسم حضور داشت،درباره  روند انتشار فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان و اتمام آن تا جلد ۲۵ صحبت کرد.

در بخش دیگری از این مراسم رخشان بنی‌اعتماد از خصوصیات اخلاقی توران میرهادی گفت:«از آنجا که می‌دانم توران‌خانم از هر اتفاق خوب و پیشرفتی به وجد می‌آمد. اگر امروز پیش ما بود، پیروزی تیم ملی را تبریک می‌گفت. مخصوصاً اینکه از پیروزی و موفقیت ورزشی گروهی مثل فوتبال خیلی خوشحال می‌شد. توران میرهادی می‌خواست تمام تجربیاتی که در فضای مستقل و دوران eskort کاری خود به دست آورده بود را به آموزش و پرورش منتقل کند تا همه بچه‌ها از آن بهره بگیرند. امیدورام آموزش و پرورش از محافظه‌کاری و مقاومت در برابر هر تغییر و اصلاحی فاصله بگیرد تا آموزه‌های توران خانم در آموزش و پرورش به کار گرفته شود.»

نمایش فیلم ساعت ۱۹ همزمان با آغاز اکران اینترنتی «توران خانم» شروع شد و بعد از تماشای فیلم، مراسم با برش کیکی که به مناسبت تولد توران میرهادی تهیه شده بود به پایان رسید.

در این مراسم سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش پرورش، معاون وزیر و هم‌چنین معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور و محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگ،اسماعیل میرفخرایی، تهمینه میلانی، محمد نیک‌بین، فرهاد توحیدی، محسن امیریوسفی، پیمان یزدانیان،گلی امامی و…حضور داشتند.