هنروتجربه: جوردانا اسپیرو که در مقام بازیگر فیلم‌های «اوزارک» و «بلاینداسپات» را در کارنامه دارد، از آن نام‌هایی است که باید در ماه‌های آینده در ذهن داشته باشیم.

اسپیرو که امسال با نخستین فیلمش در مقام کارگردان با نام «شب می‌آید» همه را در جشنواره فیلم ساندنس شگفت‌زده کرد، در نهایت توانست جایزه نوآور بعدی را به دست بیاورد؛ و البته اغلب منتقدان به‌جز کارگردانی، بازی‌ها را هم تحسین کردند. در این فیلم دامینیک فیش‌بَک و تاتم مریلین هال در نقش دو خواهر بازی کرده‌اند که عازم سفری می‌شوند که زندگی‌شان را تغییر خواهد داد.

اسپیرو که فیلم‌نامه «شب می‌آید» را با همکاری آنجلیکا واندو نوشته است، پیش از اولین فیلم بلندش، فیلم کوتاهی با نام «پوست» را در سال ۲۰۱۲ نویسندگی و کارگردانی کرد؛ فیلمی که در جشنواره انستیتو فیلم آمریکا نامزدی‌هایی به دست آورد و جایزه افتخاری ویژه‌ای را از جشنواره فیلمSXSW دریافت کرد.

در خلاصه داستان رسمی «شب می‌آید» چنین آمده است: «اِینجِل لامیر در شب تولد هجده‌سالگی‌اش از دارالتأدیب آزاد می‌شود. او که هنوز در تسخیر روحی گذشته خود به‌سر می‌برد با خواهر ده‌ساله‌اش سفری را آغاز می‌کند تا در نهایت انتقام مرگ مادرش را بگیرد.»

«شب می‌آید» از سوم اوت (دوازده مرداد) به صورت محدود در سینماهای هشت شهر روی پرده سینماها می‌رود و هم‌زمان به صورت دیجیتال و ویدیوهای درخواستی هم در دسترس علاقه‌مندان است.

  • پلی‌لیست