هنروتجربه: جاستین سیمیئنِ نویسنده و کارگردان، در سال ۲۰۱۴ با فیلم «سفیدپوستان عزیز»/ Dear White People هیاهویی به‌پا کرد؛ و خیلی زودتر از راه افتادن جریان‌های دوسه سال اخیر فیلمی ساخت که در آمریکا مستقیم به مقوله نژادپرستی می‌پردازد.

اما بعد از آن بود که او به تلویزیون و نتفلیکس رفت و مجموعه‌ای موفق را بر اساس فیلمش ساخت. اما حالا پس از دو فصل تحسین‌شده از سریال «سفیدپوستان عزیز»، سراغ تولید فیلم بلند جدیدش رفته است و می‌خواهد پیش از بازگشت دوباره به فصل جدید سریالش، در سینما هم خودی نشان بدهد. او در گفت‌وگویی با «ایندی‌وایر» از پروژه سینمایی‌اش گفته است که فیلم ترسناکی است با عنوان «موی بد» که تولیدش از تابستان آغاز خواهد شد.

سیمیئن درباره فیلم می‌گوید: «داستان درباره دختری است که ظاهر درستی ندارد. در واقع موها، صورت و حتی رنگ پوستش «مناسب» نیست! با این وجود در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل ۹۰ آرزوهای بزرگی در سر دارد. او با زنی آشنا می‌شود که شاید بتواند کمکش کند… این برای من راهی است که استیصالم را درباره آن‌چه زنان سیاه در جامعه احساس و تجربه می‌کنند به تصویر بکشم… بی‌تردید آن‌ها از نظر سیاسی، فرهنگی و دیگر مسائل، حضور در جهنم را تجربه می‌کنند… من می‌خواهم این وضعیت را به شیوه خودم ترجمان بصری و سینمایی کنم و در قالب یک نامه عاشقانه هجوآمیز و ترسناک عرضه کنم.»

  • پلی‌لیست