هنروتجربه:بایرام فضلی از نگارش یک فیلم‌نامه جدید و انجام آخرین مراحل فنی فیلم «جن زیبا» خبر داد.

اولین ساخته بایرام فضلی با عنوان «باز هم سیب داری» در سال ۹۴ در گروه سینمایی هنروتجربه به نمایش درآمد. او سال گذشته دومین تجربه کارگردانی خود فیلم «جن زیبا»را مقابل دوربین برد. فیلمی که به دلیل حضور نورگل یشیلچای، بازیگر تلویزیون ترکیه در نقش اصلی بسیار خبر ساز شد. فرهاد اصلانی، محرم زینال‌زاده، لیلا زارع، لیلا موسوی، علی جعفری، میثم پویان‌فر و غزل فرید هم دیگر بازیگران این فیلم هستند.

فضلی در گفت‌وگوی با هنرآنلاین درباره وضعیت «جن زیبا» گفت:«هم‌چنان مشغول انجام کارهای فنی فیلم هستم. در حال حاضر فیلم مراحل فنی صداگذاری و تروکاژ را پشت سر می‌گذارد و تا یک ماه آینده آماده اکران می‌شود.»

او سپس به تجربه همکاری با بازیگران خارجی و تاثیر این همکاری در سینمای ایران اشاره کرد:«تجربه همکاری با بازیگران خارجی را پیش از این به عنوان فیلم‌بردار آثار مختلف داخلی و خارجی داشتم. در این فیلم نیز از آنجایی که خودم آذری‌ زبان هستم، اختلاف زبانی من با نورگل یشیلچای کم بود و راحت توانستیم با هم همکاری داشته باشیم. او بازیگر بسیار توانایی است و همکاری خوبی را رقم زد و حساسیت زیادی در کارش داشت، چیزی که من در بازیگران ایرانی ندیدم.»

فضلی ادامه داد:«به نظرم این همکاری‌ها ارتباطات بین‌المللی ایجاد می‌کند و با توجه به مشترکات فرهنگی که با کشورهای همسایه داریم می‌توانیم بازار و فرهنگ هر دو طرف را داشته باشیم و ارتباطات سینمایی را نیز از این طریق گسترش بدهیم. امیدوارم این ارتباطات گسترش پیدا کند چرا که از این طریق بخشی از مسائل و مشکلات اقتصادی سینما نیز حل خواهند شد.»

او درباره سایر فعالیت‌هایش نیز گفت:«به عنوان فیلم‌بردار پیشنهادهایی شده است، اما هنوز هیچ یک جدی نیست. علاوه‌بر این مشغول نگارش یک فیلم‌نامه دیگر هستم ولی اینکه کدام به نتیجه برسد برعهده زمان خواهد بود.»