هنروتجربه: تقریباً ده سال از دورانی می‌گذرد که سم مندس اثری به‌جز فیلم‌های جیمزباندی را کارگردانی می‌کرد و سرانجام کارگردان فیلم‌های تحسین‌شده «راهی به سوی تباهی»، «جاده پردیشن» ، «مسیر تحول»و «خیابان رِوِلوشِنِری» می‌خواهد پروژه جدیدی را مقابل دوربین ببرد.

به گزارش «ددلاین» پروژه جدید سم مندس که استیون اسپیلبرگ آن را تهیه خواهد کرد، فیلمی با عنوان «۱۹۱۷» است که ماجراهایش در زمان جنگ جهانی اول روی می‌دهد. هنوز جزییات داستانی بیش‌تری در خصوص این پروژه اعلام نشده است اما مشخص است که مندس علاوه بر کارگردانی، فیلم‌نامه را با مشارکت کریستی ویلسن‌کرنز می‌نویسد. جالب است که این اولین فیلمی است که در آن نام مندس به عنوان فیلم‌نامه‌نویس هم می‌آید! از سوی دیگر، ویلسن‌کرنز مدتی است که درگیر فیلم‌نامه‌نویسی است و پروژه‌هایی مانند «پنی دِرِدفول» را در کارنامه دارد.

مندس درباره این پروژه چنین اظهار نظر کرده است: «نمی‌توانم از این خوش‌حال‌تر باشم که دوباره با «امبلین» و استیون اسپیلبرگ همکاری می‌کنم و همین طور در کنار دونا لنگلی و دیگران در «یونیورسال». الان بیش از یک سال است که روی این فیلم‌نامه کار می‌کنم و از این رو خیلی هیجان‌انگیز است که فیلم در آستانه تولید و سروشکل گرفتن در دنیای واقعی قرار گرفته است.»

در سوی دیگر اسپیلبرگ هم گفته است: «کمپانی ما همیشه خانه سم بوده است، از همان اولین فیلمش. خیلی خوش‌حالم که او دوباره به اتاق قدیمی‌اش برگشته است و روی داستان‌های جدیدی کار می‌کند، به‌خصوص فیلم جسورانه و جاه‌طلبانه جدیدش.» طبق گزارش‌ها، مندس می‌خواهد تولید را از آوریل آینده شروع کند و فیلم را برای دسامبر ۲۰۱۹ آماده نمایش عمومی کند.

  • پلی‌لیست