هنروتجربه:کامبوزیا پرتوی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس در تدارک ساخت فیلمی با نام «کولکاپیس» است که آن‌را یک فیلم عاشقانه توصیف کرده‌است.

این کارگردان که به تازگی پروانه ساخت فیلم «کولکاپیس» را دریافت کرده است، درباره این فیلم به هنرآنلاین گفت:« این یک فیلم عاشقانه است که داستانش در یک شهر شمالی می‌گذرد و به یک خانواده و دختر آن‌ها می‌پردازد که بسیار سرخوش و بی‌خیال است. این شرایط برای او و خانواده‌اش مشکلاتی را به‌وجود می‌آورد.»

پرتوی درباره مفهوم عنوان فیلم جدیدش نیز توضیح داد:«کولکاپیس عنوان یک پرنده است که به آب خیزک نیز معروف است و در استان‌های شمالی به این نام شناخته می‌شود. پرنده‌ای است سرخوش که دائما در حال جست و خیز است.»

او  در ادامه درباره زمان کلید خوردن فیلم جدیدش عنوان کرد:« ترجیح می‌دهم بتوانم فیلم خوبی بسازم. آن را به زودی کلید می‌زنم تا برای جشنواره فیلم فجر آماده کنم.»

پرتوی سال گذشته بعد از ۱۳ سال فیلم «کامیون» را مقابل دوربین برد. این فیلم در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌‌نامه را دریافت کرد پرتوی درباره زمان اکران فیلم این فیلم  و تغییراتی که نسبت به نسخه جشنواره‌ای دارد،گفت:«: امیدوارم نیمه دوم سال و از فصل پاییز به بعد بتوانم این فیلم را اکران کنم. هنوز تغییری نسبت به نسخه جشنواره انجام نداده‌ام و قصدی هم برای تغییر این فیلم ندارم.»