هنروتجربه:فیلم‌برداری بخش انگلیسی «مصائب شیرین ۲» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد در انگلستان به پایان رسیده و بخش ایرانی آن هم قرار است در پاییز انجام شود.

علیرضا داوودنژاد، کارگردان فیلم‌هایی هم‌چون «نیاز»، «فراری»، «بچه‌های بد» و.. این روزها درحال ساخت «مصائب شیرین ۲» است. او در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا در مورد این فیلم توضیح داد:« فیلم‌برداری بخش‌ خارجی این فیلم در لندن، منچستر و جاده‌های روستایی میان آن‌ها انجام شده و قرار است بخش ایرانی فیلم هم در پاییز که هوا خنک می‌شود، فیلم‌برداری شود.»

داوودنژاد که فیلم «روغن مار» او در گروه سینمایی هنروتجربه به نمایش درآمده است، درباره‌ حضورش در جشنواره‌ فیلم فجر امسال گفت:«اگر زنده بمانم، حتما.»

کارگردان «مرهم» سپس به شرایط کار درخارج از کشور اشاره کرد:«اگر از مسائل ویزا و مشکل گران شدن ارز بگذریم؛ همه چیز خوب بود. نظم، ترتیب، امنیت و مردمانی مبادی آداب ویژگی فضای کار در آنجاست. من را از سختی مقررات و مشکل بردن دوربین به امکان عمومی خیلی ترسانده بودند اما همه چیز برعکس تمام شد. من دوربین را به کوچه و خیابان، میادین و اماکن پر رفت و آمد و جاده‌های بین شهری برده‌ام. اما یک بار حتی کسی جلو نیامد و از من نپرسید که هستی و اینجا چه می‌کنی؟ آن‌ها بی‌آنکه دور ما جمع شوند یا هنگام عبور و مرور حتی به دوربین نگاهی بیندازند به دنبال کار خود بودند، انگار در پلاتو یا شهرک سینمایی کار می‌کردیم.»

«مصائب شیرین» در سال ۷۷ ساخته شد و به گفته داوودنژاد شخصیت های نوجوان «مصائب شیرین» در این فیلم نیز در همان شرایطی قرار می‌گیرند که پدر و مادرهایشان را در آن قرارداشتند، اگرچه با تفاوت‌هایی که به زمان و مکان متفاوت مربوط می‌شود. رضا داودنژاد، مونا داودنژاد، ترلان پروانه از بازیگران «مصائب شیرین ۲» هستند که خبر حضورشان اعلام رسمی شده است اما داودنژاد ترجیح می‌دهد لیست کامل عوامل را در خبرهای بعدی اعلام کند.