هنروتجربه:فیلم سینمایی«بازدم» به کارگردانی آرش سنجانی از ۱۳ تیر در سینماهای هنر و تجربه نمایش داده می‌شود.

آرش سنجابی علاوه‌بر کارگردانی، نویسنده و مترجم نیز هست. او تاکنون مجموعه داستان‌هایی تالیف و آثاری از ادبیات کردی به زبان فارسی ترجمه  و فیلم‌های مستندی از زندگی هنرمندان، شاعران و نویسندگان ایرانی ساخته است. سنجابی تاکنون مستندهایی از زندگی محمدعلی سپانلو، شمس لنگرودی و عباس کیارستمی را کارگردانی کرده است.

جدیدترین اثر سنجانی که قرار است از ۱۳ تیر در گروه سینمایی هنروتجربه اکران شود، «بازدم» نام دارد. حامد رحیمی نصر، ملیکا شریفی‌نیا، لیندا کیانی، الهه حصاری، نرگس محمدی، حبیب دهقان‌نسب، مهرداد ضیایی، مرضیه صدرایی به همراه آزیتا حاجیان و بهنام تشکر در این فیلم بازی می‌کنند.

داستان«بازدم» بر مبنی اعلام سازندگانش  درباره پسری سی و پنج ساله است که بورسیه گرفته و اینک در واپسین روزها به واکاوی هستی دردمندش نشسته است. جایی که درهمپیمایی همسان با رنج هایش، به مرگ همزادش بهار رسیده است اما ریشه در جای دیگریست؛ دیافراگم بیماری که بازدم نمی تواند!

بازدم / کارگردان: آرش سنجابی-نویسنده فیلم‌نامه: آناهیتا یارمحمدی-مدیر فیلم‌برداری: محمد فضیله-تدوین: علی فضیله، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز:مهدی حسینی- صدابردار:علی عدالت‌دوست-صداگذاری و ترکیب صدا:محمود موسوی‌نژاد- موسیقی متن:بیژن پرواز-طراح گریم:هادی قالیخانی – روابط عمومی:سپیده حیدری -تهیه‌کنندگان:مهدی رئیسی، محسن جعفری قرقانی و سعید اردهالی