هنروتجربه: بازیگر هنگ‌کنگی سرشناس تونی لیانگ و کمپانی «جِتون» متعلق به وونگ کار وای فیلم‌ساز، پس از ۲۸ سال به همکاری‌شان پایان دادند تا هر کدام در مسیرهای خودشان پیش بروند.

طبق گزارش «اَپل دِیلی» کارینا لائو، همسر لیانگ، که خودش بازیگر مشهوری است و به طور موقت مدیر برنامه‌های شوهرش شده، خبر از این اتفاق داده است. در سوی دیگر «جتون» به پیگیری این خبر از سوی «ورایتی» واکنشی نشان نداده است. تونی لیانگ ستاره فیلم‌های بسیاری از وونگ کار وای بوده است از جمله «شاد در کنار هم»، «در حال‌وهوای عشق» و «استاد بزرگ» که همگی توسط همین کمپانی تولید شده‌اند.

لیانگ در سال‌های اخیر ناکامی‌هایی را تجربه کرده است از جمله «شکار هیولا ۲» که انتظارها را برآورده نکرد. البته فیلم بیش از ۳۵۰ میلیون دلار فروخت اما پس از سال نوی چینی به‌سرعت در گیشه محو شد. منتقدان این شکست را چنین ارزیابی کردند که کارگردان فیلم به‌قدری مبهوت قدرت ستارگی لیانگ شده بود که از خلق و توسعه یک جهان هیولایی دوست‌داشتنی مثل فیلم اول بازمانده است.

فیلم‌های بعدی کارنامه تونی لیانگ، درام اکشن «مهاجمان اروپا» محصول «جِتون» و تریلر جنایی «نظریه فرازجویی‌ها» به کارگردانی فیلیپ یانگ هستند.

  • ورایتی