هنر و تجربه: گرتا گرویگ برای دومین تجربه کارگردانی‌اش قصد دارد دوباره از ستاره‌های فیلم اولش «لیدی برد» یعنی سیرشا رونن و تیموتی شلمی استفاده کند؛ و البته آن‌ها را در کنار مریل استریپ و اما استون قرار دهد تا فیلمی پرستاره را خلق کرده باشد.

به گزارش «ورایتی»، گرویگ در حال مذاکره با کمپانی «سونی» است و می‌خواهد اقتباس جدیدی از «زنان کوچک» را جلوی دوربین ببرد که علاوه بر ستارگانی که نام‌شان رفت، فلورنس پیو که سال گذشته با درام مستقل «بانو مکبث» درخشید، هم در آن حضور خواهد داشت. ظاهراً گرویگ اولین بار در ماه اوت ۲۰۱۶ این پروژه سینمایی را به عنوان فیلم‌نامه‌نویس دست گرفت و سونی هم از همان زمان می‌خواست خود او آن را کارگردانی کند.

«زنان کوچکِ» گرویگ جدیدترین اقتباس سینمایی از رمان سال ۱۸۶۹ لوییزا می آلکِت خواهد بود که داستانش درباره زندگی چهار خواهر به نام‌های مگ، جو، بِث و اِیمی است که با خانواده‌شان سر می‌کنند و روابط و رشدشان از کودکی تا بزرگسالی به تصویر کشیده می‌شود.

«لیدی برد» برای گرویگ و رونن یک موفقیت تمام‌عیار بود و نامزدی اسکار را برای هر دوی آن‌ها به ارمغان آورد. گرویگ با این نامزدی به پنجمین زن تاریخ سینما بدل شد که در رشته بهترین کارگردانی نامزد اسکار می‌شود.

  • ایندی‌وایر