هنر و تجربه: «آن» که سال گذشته بر اساس رمانی از استیون کینگ ساخته شد و موفقیتی چشم‌گیر را رقم زد، به‌نوعی وضعیت مشابه «آیرن‌من» را در سال ۲۰۰۸ پیدا کرده است؛ فیلمی که وقتی جان دوباره‌ای به ژانر ابرقهرمانی بخشید، استودیوها حقوق تقریباً هر چیزی را خریدند که به ابرقهرمان‌ها مربوط می‌شد!

حالا این وضعیت برای رمان‌های استیون کینگ به وجود آمده است و بعد از موفقیت بین‌المللی «آن»، استودیوها به دنبال خرید هر نوشته‌ای هستند که به کینگ مربوط می‌شود. از این رو، جدیدترین اثر کینگ که قرار است برای پرده نقره‌ای مورد اقتباس قرار گیرد، «آتش‌افروز» است؛ و بله، این فیلم بازسازی فیلم دیگری خواهد بود که در سال ۱۹۸۴ درو بری‌مور در کودکی نقش اصلی‌اش را بازی کرد؛ و همان طور که از عنوانش برمی‌آید درباره دختری است که با ذهنش آتش به‌پا می‌کند!

اما نکته بسیار جالب این است که قرارداد کارگردانی این فیلم علمی‌خیالی ترسناک را فاتح آکین با «یونیورسال» و «بلوم‌هاوس» امضا کرده است. اگر با این فیلم‌ساز برجسته ترک/ آلمانی آشنا نیستید باید بدانید که او جوایز بین‌المللی متعددی را برنده شده است، از جمله خرس طلایی جشنواره برلین برای «شاخ‌به‌شاخ»، بهترین فیلم‌نامه جشنواره کن برای «آستانه بهشت» و سال گذشته هم با «محوشدگی» جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی‌زبان را برنده شد.

«آتش‌افروز» پس از «آن: فصل دوم»، «پت سماتاری»، دنباله «تلألؤ» و «دکتر اسلیپ» جدیدترین فیلمی است که بر اساس آثار استیون کینگ ساخته می‌شود.

  • پلی‌لیست