هنر و تجربه: تری گیلیام فیلم‌ساز صبوری است و بر خلاف بعضی از کارگردانان امروزی که بعد از رویارویی با کوچک‌ترین مشکل، پروژه را ترک می‌کنند، از آن هنرمندانی است که تا پایان پای فیلمش می‌ایستد حتی اگر بتواند پس از ۲۵ سال فیلمی مانند «مردی که دن کیشوت را کشت» را کامل و اکران کند!

اما حالا که کار ناتمام گیلیام به پایان رسیده است او می‌خواهد برای پروژه بعدی‌اش سراغ یکی دیگر از فیلم‌نامه‌های قدیمی‌اش برود و با زدودن گردوغبارش امیدوار باشد که زیر یک دهه آن را به نمایش عمومی در سینماها برساند! او به‌تازگی در مسترکلاسی در جشنواره بین‌المللی فیلم بروکسل در پایان حرف‌هایش گفت که دوست دارد برای پروژه بعدی‌اش روی «آقای ورتیگو» کار کند که مدت‌هاست درگیر آن است.

در فیلم مورد نظر گیلیام، رِیف فاینز نقش اصلی را بازی خواهد کرد؛ بازیگری که گیلیام از سال ۲۰۱۱ با او در حال بده‌وبستان در خصوص این همکاری است. «آقای ورتیگو» بر اساس رمانی از پل آستر سروشکل می‌گیرد که داستانش درباره یتیمی است که یاد می‌گیرد چه‌طور به پرواز درآید و با نمایشش در یک کارناوال در دهه ۱۹۲۰ به دور کشور سفر کند. به طور طبیعی، هنوز تاریخی برای نمایش عمومی فیلم یا شروع تولید مشخص نشده است و با توجه به این‌که با پروژه‌ای از گیلیام طرف هستیم ممکن است همین امسال یا ده سال دیگر، ساخت فیلم محقق شود!

  • پلی‌لیست