هنر و تجربه: «حتی قاتلان زنجیره‌ای نیز همسایه کسی هستند.» از همین دیالوگ می‌توانید به کلیت داستانی تریلر «تابستان ۸۴» پی ببرید که درباره گروهی از پسربچه‌هاست که می‌کوشند بفهمند که آیا یک قاتل زنجیره‌ای در محله آن‌ها زندگی می‌کند یا نه.

اما پیرنگ این فیلم مستقل، تنها ویژگی قابل ذکر آن نیست و از تصاویر پیش‌پرده/ تریلرش که به‌تازگی در فضای مجازی منتشر شده، کاملاً پیداست که جهان داستانی دهه ۱۹۸۰ فیلم، بسیار مشابه و یادآور مجموعه محبوب «چیزهای عجیب» است. علاوه بر این، سه کارگردان «تابستان ۸۴» یعنی فرانسوا سیمار، آنوک ویسل و یوئن کارل ویسل، همان‌هایی هستند که سه سال پیش با فیلم اکشن، علمی‌خیالی، تریلر و کمدی «توربو کید» (۲۰۱۵) خودی نشان دادند و یکی از فیلم‌های کالت این سال‌ها را به نام خود ثبت کردند.

به هر حال «تابستان ۸۴» که امسال در جشنواره فیلم ساندنس اولین نمایشش را تجربه کرد، درست مثل «توربو کید» ادای دینی به موسیقی، فضا و حتی شیوه تولید در دهه هشتاد است! گراهام وِرچِر، جودا لوییس، کِیلِب اِمِری، کوری گروتر اندرو برخی از بازیگران فیلم هستند که طبق برنامه از ۱۰ اوت (۱۹ مرداد) به صورت محدود در سینماها روی پرده می‌رود و از ۲۴ اوت (۲ شهریور) هم در قالب ویدیوهای درخواستی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

  • پلی‌لیست