هنروتجربه: فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی کاظم ملایی به بخش مسابقه جشنواره ایسچیا ایتالیا راه یافت.

 فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی و تهیه کنندگی کاظم ملایی در ادامه‌ حضور جهانی خود جمعه ۱۵تیر(ششم جولای)در بخش اصلی شانزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «ایسچیا» ایتالیا به نمایش درمی‌آید.

در این دوره‌  از جشنواره‌ که از روز نهم تیرماه آغاز شده‌،ده فیلم بلند سینمایی از کشورهای آمریکا، بلغارستان، روسیه، جمهوری دومینیکن، ایتالیا، کانادا و ایران با یکدیگر به رقابت می‌کنند و در بخش مسابقه‌ آثار کوتاه نیز فیلم کوتاه «حد» به کارگردانی جواد دارایی به نمایش درمی آید.

در ترکیب هیات داوران این جشنواره، مهدی فردقادری هم حضور دارد که سال گذشته موفق به دریافت جایزه‌ بهترین فیلم این رویداد هنری برای «جاودانگی» شده‌بود.

«کوپال» با بازی مرحوم لوون هفتوان، نازنین فراهانی و پوریا رحیمی سام این روزها در گروه سینمایی «هنروتجربه» روی پرده است و تاکنون توانسته در بیش از ۴۵ جشنواره‌ بین‌المللی به نمایش دربیاید و برگزیده‌ جشنواره‌هایی هم‌چون براشوف کانادا، بوگوتا کلمبیا، برکلی آمریکا، همیلتون کانادا، فیکما مکزیک، «کلکته» هند، «ویووگا» آمریکا، فیلم‌های مستقل مونترال، هانتینگتون بیچ و هنرهای زیبای آمریکا نیز ‌باشد.

شانزدهمین جشنواره‌ فیلم ایسچیا روز شنبه ۱۶ تیرماه با اعلام برگزیدگان خود در بخش‌های بهترین فیلم سینمایی، مستند و کوتاه که نگاه ویژه‌ای به لوکیشن فیلم دارند،به پایان می‌رسد.هیات داوران این جشنواره سه جایزه نیز به بهترین کارگردان، بهترین طراح صحنه و بهترین مدیر فیلم‌برداری اهدا می‌کنند.