هنروتجربه- کامبیز حضرتی: مراسم آیین دیدار مستند «سریک» ساخته بهاره افشاری شامگاه جمعه پانزدهم تیرماه در ایوان شمس برگزار شد. فرزاد حسنی اجرای این مراسم را که با استقبال زیادی همراه بود بر عهده داشت.
فرزاد حسنی ضمن خیرمقدم گویی به هنرمندان و حاضران در جلسه عنوان کرد: «بهاره افشاری با نقش شیطان به عنوان یک بازیگر معروف شد و حالا به کارگردانی در سینما رسیده است. مطمئنا او برای اکران عمومی فیلمی که در آن تجربه نخست کارگردانی‌اش را انجام داده از همه ما نگران‌تر است. چون منتقدان مو را از ماست می‌کشند. در مرکزیت سوژه این مستند، سردارآزمون قرار دارد و فیلم زاویه دید متفاوتی را برگزیده است.»
در ادامه نوبت به بهاره افشاری رسید. او درباره مستند «سریک» بیان کرد: «از فرزاد حسنی خواستم که این برنامه را اجرا کند چون از من تعریف نکند. بعد از ساخت این مستند خدمت کارگردان‌ها ارادت پیدا کردم و امروز معتقدم کارگردانی سخت‌ترین و پراسترس‌ترین کار جهان است.»


او ادامه داد: «خارج از بازیگری دو حرف دارم که دلم می‌خواهد بزنم. یکی راجع به قضاوت کردن و دیگری درباره قهرمان‌کشی است. زندگی سوپراستارها آن طور که ما فکر می‌کنیم نیست. امیدوارم فیلمی که از دل برآمده بر دل بنشیند.»
سردار آزمون در ادامه این نشست به روی صحنه آمد. او در این مراسم ضمن خیرمقدم به حاضران عنوان کرد: «امیدوارم از فیلم راضی باشید. من از فیلم خبرندارم چون آن را ندیدم اما مطمئن هستم جذاب است. خود من پیشنهاد ساخت آن را به بهاره افشاری دادم و می‌دانستم فیلم خوبی می‌شود.»
او افزود: «بهترین بازیگر این فیلم سریک و بدترین بازیگر آن من هستم. چون رشته من سینما نیست. فیلم درباره موضوعات اجتماعی و قهرمان‌کشی حرف‌های زیادی دارد. من در جام‌جهانی با انتقادات زیادی مواجه بودم و تا توانستند از من انتقاد کردند. مستند سریک با این موضوع ارتباط دارد.»
پس از آن عوامل مستند «سریک» روی صحنه آمدند و با حضور آن‌ها تولد ۳۴ سالگی بهاره افشاری برگزار شد. در این مراسم حامد همایون دو ترانه از جمله «دستم تو دست یار» و آهنگ  «تولدت مبارک» را اجرا کرد.
بهاره افشاری در این رابطه بیان کرد: «واقعا شگفت‌زده شدم و بهترین تولد زندگی‌ام بود. هم بابت مراسم خوشحالم و هم از اکران فیلم. عوامل فیلم درجه یک و لطف خدا به من بود. آن‌ها هدفی جز دیده شدن من نداشتند و تلاش کردند دیده شوم.»


در این مراسم همچنین سالار عقیلی سرود «ایران» را با تشویق زیاد حضار اجرا کرد. سالار عقیلی در این مراسم اشاره داشت: «به بهاره افشاری برای تولد و رونمایی اولین فیلم‌اش  و به سردار آزمون برای شوری که در جام‌ جهانی آفرید تبریک می‌گویم. به سردار آزمون گفتم کسانی که از او انتقاد کردند مردم نیستند. مردم حاضرین در جلسه امشب و استقبال‌کنندگان از تیم ملی هستند. زمانی که من سرود ۱۱ ستاره را برای جام‌جهانی خواندم ناسزا شنیدم، اما می‌دانستم چه‌کار می‌کنم. سردار آزمون هم می‌داند در فوتبال چه می‌کند و مردم او را دوست دارند.»
دستیار سازمان ورزشی شهرداری تهران در این مراسم رونمایی توضیح داد: «سردار آزمون در جام‌جهانی بازیکنی در خدمت مربی بود و او در ۲۰ سالگی به سطح بالایی در فوتبال رسید.»
او همچنین ۲۰ بیلبوردی شهری را به بهاره افشاری به مناسبت تولدش و  برای تبلیغات بیشتر فیلم‌اش هدیه داد.
در این مراسم خداداد عزیزی، امیرحسین رستمی، مجید صالحی، مونا فرجاد، رضا داودنژاد، علی لهراسبی، حسن هندی،حسین فرح بخش،شقایق فراهانی و جمعی از اهالی رسانه و مدیران و هنرمندان حضور داشتند.

عکس:یاسمن ظهور طلب