هنروتجربه: مت دیمن مدتی است که موفقیت بزرگی را تجربه نکرده است. او سال گذشته در فیلم‌های «ددپول۲»، «ثور: رگنارک» و… بازی کرد اما نقش‌های کوچکی را بر عهده داشت. فیلم‌های اصلی او در سال ۲۰۱۷ «سابربیکان» (جرج کلونی) و «کوچک‌سازی» (الکساندر پین) بودند که انتظارها را برآورده نکردند.

اما حالا خبر رسیده است که دیمن قرار است با کارگردان فیلم موفق «یک مکان آرام» یعنی جان کراسینسکی در پروژه‌ای همکاری کند که به احتمال قوی اثری در مایه‌های «مریخی» (ریدلی اسکات، ۲۰۱۵) خواهد بود و دوباره می‌تواند نام دیمن را به عنوان بازیگری توانمند مطرح کند.

به گزارش «ورایتی»، دیمن قرار است در این فیلم که «پادشاه نفت» عنوان دارد، نقش میلیاردر فراری به نام مارک ریچ را بازی کند. این پروژه که کراسینسکی از تهیه‌کنندگانش خواهد بود بر اساس رمانی با عنوان «پادشاه نفت: زندگی‌های خصوصی مارک ریچ» اثر دنیل امان شکل می‌گیرد و فیلم‌نامه اقتباسی آن را جو شرَپنِل و آنا واترهاوس می‌نویسند.

این اولین همکاری کراسینسکی و دیمن نیست و آن‌ها پیش از این در «سرزمین موعود» (۲۰۱۲) به کارگردانی گاس ون سنت و «منچستر کنار دریا» اثر کنت لونرگِن (که روی داستانش کار کرده بودند) در کنار هم قرار گرفته بودند. هنوز تاریخ نمایشی برای «پادشاه نفت» اعلام نشده است، اما احتمالاً به‌زودی خیلی بیش‌تر از این‌ها درباره این پروژه کنجکاوی‌برانگیز خواهیم شنید.

  • پلی‌لیست