هنروتجربه: تری گیلیام پس از پایان پروژه ۲۵ ساله «مردی که دُن کیشوت را کشت» و حضور در جشنواره کن، در چند ماه اخیر، شاید پرخبرترین دوران فعالیت‌های خود را تجربه کرده و حتی درباره انواع جنبش‌های روز در هالیوود هم اظهار نظر کرده است.

گیلیام در گفت‌وگوی تازه‌اش با «راجر ایبرت دات‌کام» درباره فیلم جدیدش و این‌که چرا آدام درایور را برای نقش اصلی انتخاب کرد و او چه نقش قابل توجهی در به سرانجام رسیدن فیلم داشته،صحبت کرده است. اما در میان همه حرف‌ها، گیلیام از این گفته است که چرا فیلم‌های ابرقهرمانی برای او جواب نمی‌دهند و چرا «دور شو» / Get Out فیلم تحسین‌برانگیزی است.

گیلیام می‌گوید هیچ علاقه‌ای به فیلم‌های ابرقهرمانی ندارد و هیچ تنشی هم در آثار مدرن احساس نمی‌کند: «همیشه باید واقعیت در فیلم‌های من حضور داشته باشد. شاید این تنها راهی است که می‌توانم جلوی خودم را بگیرم و کاملاً دیوانه‌وار عمل نکنم. در واقع کشمکش میان واقعیت و فانتزی است که جالب است و به همین خاطر فیلم‌های بزرگ مارول را دوست ندارم. این فیلم‌ها خیلی زیادند و بر صنعت فیلم‌سازی حاکم شده‌اند و همه می‌خواهند بعدی و بعدی را تماشا کنند.» البته او در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید که این فیلم‌ها از نظر فنی درخشان هستند.

او در بخشی از گفت‌وگویش هم می‌گوید که از بین فیلم‌های سال‌های اخیر از «دور شو» و «ویپلش» لذت برده است.

  • پلی‌لیست