هنر و تجربه: کم‌کم باید خودمان را برای فصل جوایز و اسکار ۲۰۱۹ آماده کنیم و یکی از فیلم‌هایی که می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد، درام تاریخی جدید یورگوس لانتیموس است با عنوان «دلخواه» که اولین پیش‌پرده‌اش به‌تازگی توسط «فاکس سرچ‌لایت پیکچرز» در فضای مجازی منتشر شده است.

لانتیموس بعد از هجویه غریب «خرچنگ» (۲۰۱۵) و فیلم معمایی عجیب «کشتن گوزن مقدس» (۲۰۱۷) حالا با کارگردانی درامی انگلیسی برگشته است که ماجراهایش در سده هجدهم روی می‌دهد. «دلخواه» نگاهی به روابط خانوادگی ملکه آن، دوشس مارلبورو، و دخترعموی جوانش می‌اندازد و در نهایت کاوشی است در نبرد قدرت.

اولیویا کولمن در نقش ملکه آن و ریچل وایس در نقش سارا چرچیل، دوشس مارلبورو، دومین همکاری‌شان را با لانتیموس تجربه می‌کنند و پیش از این در «خرچنگ» بازی کرده‌اند. اما استون، مارک گِیتیس، جو اَلوین و نیکلاس هولت از دیگر بازیگران اصلی «دلخواه» هستند و از عوامل پشت دوربین می‌توان به رابی راین مدیر فیلم‌برداری فیلم‌های «عزیز آمریکایی» و «من، دنیل بلیک»، طراح لباس اسکاری سندی پاول که «کارول» را در کارنامه دارد و طراح صحنه فیونا کرامبی (مکبث) اشاره کرد.

«دلخواه» با مجموعه عوامل و ستارگان بااستعدادش بی‌تردید یکی از فیلم‌های کنجکاوی‌برانگیز امسال است که از ۲۳ نوامبر (۲ آذر) روی پرده سینماها خواهد رفت.

  • پلی‌لیست