هنر و تجربه: کمپانی «مارول» کارگردان یکی دیگر از فیلم‌های جدیدش یعنی «بلک ویدو» را یافت: کِیت شورتلند که از میان بیش از هفتاد گزینه برای هدایت فیلم ابرقهرمانی جدید جهان سینمایی مارول انتخاب شد.

این فیلم‌ساز استرالیایی که سال گذشته با «سندروم برلین» به جشنواره ساندنس راه پیدا کرده بود، با کارگردانی «بلک ویدو» با بازی اسکارلت جوهانسن به اولین زنی بدل می‌شود که فیلمی را برای مارول به تنهایی کارگردانی کرده است. آنا بودن با همکاری راین فلِک «کاپیتان مارول» را کارگردانی کرده است که سال آینده بر پرده سینماها دیده خواهد شد.

به هر حال شورتلند ۴۹ساله بیش از همه با درام تاریخی «لوره» (۲۰۱۲) شناخته می‌شود که درباره گریختن بچه‌های یک خانواده نازی از مرگ در روزهای پس از پایان جنگ جهانی دوم است و جایزه تماشاگران جشنواره فیلم لوکارنو را برنده شد. البته شورتلند فیلم‌سازی را از سال ۲۰۰۴ با «تغییر ناگهانی» / Somersault آغاز کرد که در بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و ابی کورنیش نقش اصلی آن را بازی کرده است که در آن زمان، بازیگر شناخته‌شده‌ای نبود.

اسکارلت جوهانسن نقش جاسوس روس بلک ویدو (با نام واقعی ناتاشا رومانوف) را در چند فیلم از جهان سینمایی مارول در هشت سال گذشته بازی کرده است که عبارتند از: «آیرن‌من ۲»، «انتقام‌جویان»، «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان»، «انتقام‌جویان: عصر آلتران»، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» و امسال در «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت».

  • ایندی‌وایر