هنروتجربه: تریلر «گالوستن» به کارگردانی ملانی لورنت اوایل امسال نخستین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره فیلم SXSW تجربه کرد و با وجود استعدادهایی که در تولید آن نقش داشته‌اند، چندان سروصدایی به‌پا نکرد؛ ولی حالا با انتشار اولین پیش‌پرده‌اش این طور به نظر می‌رسد که می‌توان روی این فیلم مستقل حساب کرد.

پیش‌پرده «گالوستن» جزییات داستانی چندانی را برملا نمی‌کند اما می‌توان به این موضوع پی برد که باید انتظار چه فیلمی را داشت؛ فیلمی مملو از هیجان و تعلیق با بازی‌های درخور توجه و کارگردانی صاحب سبک که به نظر می‌رسد می‌تواند تماشاگرانش را راضی کند. بن فاستر و ال فانینگ نقش‌های اصلی فیلم را بازی کرده‌اند. فاستر در سال‌های اخیر برای بازی در فیلم‌های «اگر از آسمان سنگ ببارد» (۲۰۱۶)، «دشمنان» (۲۰۱۷) و «ردی به جا نگذار» (۲۰۱۸) مورد توجه بیش‌تری قرار گرفته است و فانینگ به‌جز همکاری با سوفیا کوپولا در «فریب‌خورده»، احتمالاً با نقش اصلی «شیطان نئونی» (نیکلاس ویندینگ رفن) بیش‌تر شناخته می‌شود.

اما کارگردان فیلم ملانی لورنت است که شاید بیش‌تر به عنوان یک بازیگر شناخته شود اما در یک دهه گذشته تجربه‌های کارگردانی متعدد و قابل توجهی هم داشته است. البته «گالوستن» اولین فیلم انگلیسی‌زبان اوست. او این فیلم را بر اساس فیلم‌نامه‌ای از نیک پیزولاتو، خالق و مغز متفکر «کارآگاه حقیقی» ساخته است که نویسنده رمان منبع اقتباس «گالوستن» هم هست.

هنوز زمانی برای نمایش عمومی فیلم اعلام نشده است اما این طور به نظر می‌رسد که این اتفاق به‌زودی روی می‌دهد.

  • پلی‌لیست