هنروتجربه:آیین دیدار «آخرین کسی که آقای کاف_الف را دید »با حضور بایرام فضلی، بهزاد خداویسی و عوامل فیلم برگزار شد.

آیین دیدار فیلم «آخرین کسی که آقای کاف _الف را دید» عصر دوشنبه، ۲۵ تیر در موزه سینما برگزار شد. پس از امضای پوستر، بهزاد خداویسی که اجرای برنامه را برعهده داشت، با اظهار امیدواری از اینکه تماشای فیلم لذت‌بخش باشد، از عوامل فیلم خواست به روی صحنه بیایند. او همچنین عنوان کرد که امیرشهاب رضویان، تهیه‌کننده این اثر برای ساخت فیلم در استانبول است.
پس از آن علی دلگشا، نویسنده و کارگردان «آخرین کسی که آقای کاف_الف را دید» خطاب به تماشاگران گفت:«شما فیلمی را می‌بینید که برگزیده هیج جشنواره‌ای نیست و تا به حال آن را به جایی ارائه نداده‌ایم. باعث افتخارمان است کهبرای شما نمایش داده می‌شود.»

حمیدرضا دیبازر که موسیقی فیلم را انجام داده است، در ادامه با اظهار خوشحالی از همکاری در این فیلم عنوان کرد:«خوشحالم برای فیلمی که دوست دارم،  موسیقی ساختم و برای دیدن آن کنجکاوم. امیداورم آنچه از دستم برمی‌آمده است، انجام داده باشم.»
بهزاد داوری دولت‌آبادی، بازیگر این فیلم هم با بیان اینکه در این اثر بازی کرده و حرف دیگری ندارد، افزود:«سکانس‌هایی از فیلم را دیده‌ام اما کامل آن را هنوز ندیده‌ام. امیدوارم فیلم خوبی شده باشد.»
وحید ملکی، مدیر تولید این فیلم هم به ذکر خاطره‌ای پرداخت:«وقتی کار را شروع کردیم آقای دلگشا گفت دو سه روز در شیرگاه هستیم و بعد از آن به بخش‌های دیگر شمال می‌رویم که فامیل من در آنجا هستند اما تا آخر در همان شیرگاه ماندیم.»
بهزاد سلیمانی، طراح پوستر نیز گفت:«این فیلم برای سینمای ما متفاوت است به همین دلیل من هم استنباط کردم که نباید کسی از پوستر  بفهمد فیلم در مورد چیست.»
ابراهیم سعیدی، تدوین‌گر «آخرین کسی که آقای کاف _ الف را دید» به تجربه همکاری در این فیلم اشاره کرد:«پس از هفت سال از ساخت این فیلم شاید بهترین خاطره‌ای که در مورد آن می‌توانم بگویم، آشنایی من با علی دلگشاست. حس دلسوزی که او نسبت به فیلم و عوامل آن داشت، بسیار خوب بود و در کمتر کاری این‌همه صمیمیت و علاقه را شاهد بودم.»
بایرام فضلی هم که در تولید فیلم نقشی نداشت و به گفته خداویسی پشتیبان فکری فیلم بود، با تاکید براینکه در این فیلم سهمی نداشته، از اینکه در کنار اعضای این گروه است، اظهار خوشحالی کرد.
محمد نوری، طراح گریم همچون دیگر عوامل فیلم از حضور در این اثر اظهار خوشحالی کرد و در ادامه خداویسی به نقش فضلی در همراهی با عوامل فیلم‌هایی که تازه، کار خود را شروع کرده‌اند، اشاره کرد:«بایرام فضلی همیشه پیشتیبان سینمای مستقل و تجربی است. بارها به بچه‌های سینما زنگ زده و از آنها حمایت کرده است.»
فیلم سینمایی «آخرین کسی که آقای کاف- الف را دید» اولین تجربه کارگردانی علی دلگشا است که اکران آن از نهم تیر در سینماهای گروه هنروتجربه آغاز شد. دلگشا از هنرجویان مدرسه فیلم‌سازی هیلاج است.