هنروتجربه: درام اجتماعی «تلاش برای بقا تا سرحد مرگ» / Dying to Survive به کارگردانی مویه ون به سلطه خود بر سینماهای چین ادامه داد و این هفته با وجود اکران درام انتقامی «غایب» / Hidden Man توانست در صدر جدول فروش باقی بماند.

فروش ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری «تلاش برای بقا…» در آخرهفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، در خارج از آمریکای شمالی نخستین فروش برتر و در کل جهان، دومین فروش برتر بوده است. این فیلم پس از یازده روز نمایش عمومی، به فروش کل ۳۶۶ میلیون دلار رسیده است.

طعنه‌آمیز است که در این شرایط فیلم فانتزی چینی «آژورا» که با بودجه کلانی تولید شده است و انتظار می‌رفت آغازگر یک فرنچایز محبوب باشد، با فروش کلی نزدیک به هفت میلیون دلار در جایگاه سوم جدول فروش قرار گرفت. البته طبق آخرین اخبار و اعلام ژنجیان تهیه‌کننده و استودیوی تولیدکننده فیلم در شبکه‌های اجتماعی، «آژورا» که یکی از گران‌ترین فیلم‌های تولیدشده در سینمای چین است، از اکران برداشته می‌شود تا بعدا در تاریخ مناسبی دوباره اکران شود.

اما «غایب» هم فیلمی کنجکاوی‌برانگیز از جیانگ ون بازیگر/ کارگردان است که در روز اول نمایشش به فروشی نزدیک به هجده میلیون دلار دست پیدا کرد و بعد از سه روز روی‌هم‌رفته ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخت. البته ناگفته نماند که از این رقم، حدود دو میلیون دلار از نمایش فیلم در ۵۰۶ سینمای آی‌مکس به دست آمده است.

  • پاتریک فراتر، ورایتی