هنروتجربه:محمدعلی سجادی تازه‌ترین فیلم خود را با عنوان «بازیچه» براساس یک داستان واقعی می‌سازد و قصد دارد امسال فیلم دیگر خود را «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» در گروه هنروتجربه نمایش دهد.

محمدعلی سجادی، نویسنده،کارگردان و نقاش این روزها مشغول فیلم‌برداری «بازیچه» است. فیلم‌برداری این کار قرار است در ۳۵ جلسه انجام شود و تمامی لوکیشن‌های آن در تهران خواهد بود. نویسنده، کارگردان و تهیه کننده این فیلم سجادی است و به گفته او فیلم‌برداری آن نزدیک به نیمه است. سجادی که فعلا تمایل دارد نام دیگر عوامل فیلم عنوان شود، در مورد جزئیات «بازیچه» به سایت هنروتجربه گفت:«طبق برنامه‌ریزی‌ها اواسط مرداد فیلم‌برداری باید تمام شود. این فیلم یک اثر ملودارم با سس هارور (ترس) است.»

او ه‌مچنین در مورد اینکه این فیلم به سمت فیلم‌های پلیسی می‌رود یا از گونه دیگری است، پاسخ داد:«فیلم اصلا پلیسی نیست. هروقت صحبت از فیلم هارور می‌شود خیلی‌ها به سمت فیلم پلیسی می‌روند اما فیلم من اصلا پلیس ندارد. فیلم‌های معمایی شاخه‌های مختلفی دارند که پلیس، یکی از شاخه‌های آن است اما فیلم من ملودارم است با سس هارور.»

سجادی که فیلم‌های «تمرین برای اجرا» و «حمید هما» از او در سینماهای هنروتجربه به نمایش درآمده است، افزود:«این فیلم هم مثل «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» براساس یک داستان واقعی نوشته و ساخته شده است.»

او در مورد این‌که فیلم برای چه زمانی آماده می‌شود، گفت:«فیلم امسال آماده می‌شود اما در مورد شرایط اکران و اینکه در کجا نمایش داده شود، از الان نمی‌توانم صحبت کنم. از جایزه، جشنواره و..بدم نمی‌آید اما هیچ‌وقت فیلم را برای جشنواره نساخته‌ام و کار خودم را می‌کنم.»

سجادی سپس به وضعیت اکران فیلم «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» اشاره کرد:«این فیلم را خیلی دوست دارم. از سال گذشته آماده نمایش بود و مشکلی برای نمایش آن نیست اما خودم هنوز برای اکران آن اقدام نکرده‌ام. تصمیم دارم آن را در هنروتجربه نمایش دهم. امیدوارم که در پاییز امسال اکران این فیلم انجام شود.»

او هم‌چنین از احتمال برپایی نمایشگاه نقاشی دیگری در پاییز امسال خبر داد:«هم‌چنان نقاشی می‌کنم. احتمالا پاییز نمایشگاهی از نقاشی‌هایم برپا کنم منتهی هنوز جزئیات مربوط به این نمایشگاه قطعی نشده است. درحال حاضر ۲_۳ مجموعه آماده نمایش دارم اما گالری که برای برگزاری نمایشگاه اظهار تمایل کرده است، دوست دارد مجموعه هدایت را نمایش دهم به همین دلیل همان مجموعه هدایت را که در مهرماه ۹۵ در گالری شمس نمایش داده بودم به همراه یکسری تابلوی جدید از همین مجموعه که در دو سال اخیر اضافه شده‌اند، در نمایشگاه نشان می‌دهم.»

به گفته او سبک بیشتر کارهایش اکسپرسورئال، فیگوراتیو و گاهی ترکیب آبسترکت و فیگوراتیو با تکنیک اکرلیک است. سجادی ادامه داد:«همیشه با یک مضمون محوری کار می‌کنم و همه تابلوهایم اینگونه هستند مثل اسطوره سیاوش، بوف کور هدایت یا مجموعه «زن، انار و گربه» که نمایشگاهی از آن نیز در سال ۹۳ برگزار کردم. فیلم «طلاقم بده» و «بازیچه» هم در همین مقوله قرار می‌گیرند و به نوعی میان این کارهایم یک ارتباط درونی وجود دارد. رمانی در همین رابطه دارم که هشت سال است در وزارت ارشاد باقی مانده است و درحال حاضر هم اصلاحاتی به آن داده‌اند. این رمان «جهی و شاعر و باقی قضایا» نام دارد.»

کارگردان «اثیری» در پایان به تجربه برگزاری نمایشگاه‌های نقاشی‌اش اشاره کرد:«تجربه خیلی خوبی است. نمایشگاه‌هایی که برگزار کردم، اتفاقات مثبت و خوبی برایم بودند و بازخوردهای خیلی خوبی گرفتم که باعث شد کارم را ادامه دهم و بتوانم پیش بروم.»