هنر و تجربه: یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم‌هایی که در فصل پاییز روی پرده سینماها خواهند رفت، اولین تجربه کارگردانی بردلی کوپرِ بازیگر است با نام «ستاره‌ای متولد می‌شود»؛ فیلمی که حتی پیش از دیده شدن اولین تصاویرش هم سروصدا به‌پا کرده بود!

این فیلم به محض عرضه اولیه در «سینماکان» به‌شدت مورد توجه قرار گرفت و خیلی‌ها به خاطر پتانسیل‌های آن از شانس موفقیتش در اسکار گفتند. به هر حال به گزارش ورایتی اولین نمایش جهانی «ستاره‌ای متولد می‌شود» در جشنواره ونیز رقم خواهد خورد، اما جالب است که فیلم در بخش خارج از مسابقه نمایش داده خواهد شد.

اما به‌جز این فیلم، آثاری که تا همین حالا هم قرار است در این رویداد مهم و معتبر نمایش داده شوند، به‌قدری بزرگ‌اند که می‌شود گفت وضعیت نمایش خارج از مسابقه «ستاره‌ای متولد می‌شود» اتفاق غریبی نیست و نمی‌توان برنامه‌ای بهتر از این را حتی برای چنین جشنواره مطرحی متصور شد.

از فیلم‌های مهمی که پیش از این حضورشان در ونیز اعلام شده بود، می‌توان به مجموعه کوتاه برادران کوئن با نام «چکامه باستر اسکراگز» اشاره کرد که یک جُنگ وسترن است و آن‌ها برای نتفلیکس نوشته و کارگردانی کرده‌اند، در ونیز رونمایی می‌شود. درام تاریخی «کوهستان» به کارگردانی ریک الوِرسن و با بازی جف گولدبلوم هم در ونیز نمایش دارد. بردی کوربِت با «واکس لاکس» با بازی‌های ناتالی پورتمن و جود لا به ونیز می‌رود و جولیئن اشنابل هم انتظار می‌رود با «در دروازه ابدیت» که در آن ویلم دافو نقش ونسان ون گوگ را در کنار آسکر آیزاک، روپرت فرند، مدس میکلسن و متیو آلمریک بازی کرده است، در ونیز حاضر شود.

فهرست کامل آثار این دوره از جشنواره فیلم ونیز فردا منتشر می‌شود.

  • پلی‌لیست