هنر و تجربه: وقتی فهرست فیلم‌های حاضر در جشنواره ونیز منتشر شد، بجز این‌که برنامه نمایش پروپیمان و فوق‌العاده‌اش علاقه‌مندان را به وجد آورد، یک اتفاق غافلگیرکننده دیگر هم روی داد؛ و فیلمی پدیدار شد که هیچ‌کس از حضورش باخبر نبود!

«چکامه باستر اسکراگز» به نویسندگی و کارگردانی جوئل و ایتن کوئن، ابتدا به عنوان یک مجموعه تلویزیونی از نتفلیکس حیاتش را آغاز کرد. اما در طول راه، اتفاق‌هایی روی داد تا این‌که وقتی فهرست فیلم‌های حاضر در این دوره از جشنواره معتبر ونیز منتشر شد، این مجموعه به عنوان یک فیلم بلند عرضه شد. این مجموعه طبق برنامه قرار بود جُنگی باشد با شش داستان که همه به‌نوعی با شخصیت اصلی که نامش در عنوان‌بندی دیده می‌شود (با بازی تیم بلیک نلسن) مرتبط هستند. ظاهراً حالا هم فیلم جدید کوئن‌ها از ساختار روایی جنگ‌مانند پیروی می‌کند.

برادران کوئن در بیانیه‌ای که در «ورایتی» منتشر شده است در این باره چنین توضیح داده‌اند: «ما همیشه شیفته فیلم‌های جُنگی بوده‌ایم به‌خصوص آثاری که در ایتالیای دهه ۱۹۶۰ ساخته شدند…» از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به زویی کازان، لیام نیسن و تام ویتس اشاره کرد که البته هنوز اطلاعی از شخصیت‌ها و داستان‌های آن‌ها منتشر نشده است.

به هر حال با شرایط جدید «چکامه باستر اسکراگز» که اواخر امسال توسط نتفلیکس پخش خواهد شد و حتماً نمایش سینمایی محدودی هم خواهد داشت، می‌تواند یکی از رقبای فصل جوایز و اسکار باشد.

  • پلی‌لیست