هنروتجربه: در ادامه سلسله برنامه‌های نمایش فیلم‌های هنروتجربه در کیش، عصر چهارشنبه سوم مرداد  ،فیلم «پرویز»،ساخته مجید برزگر در سینما لبخند این جزیره به نمایش درآمد.

پس از نمایش فیلم نیز نشست نقد و بررسی با حضور مجید برزگر کارگردان و لیلا نقدی پری طراح صحنه و لباس فیلم و همراهی رسول صدرعاملی کارگردان نام آشنای سینمای ایران برگزار شد.حدیث جان بزرگی اجرای این نشست را برعهده داشت.رضا فیاضی بازیگر تئاتر و سینما هم در میان تماشاگران فیلم حضور داشت و سوالاتی را مطرح کرد.

مجید برزگر در این نشست،با تشریح زمان و نحوه ساخت فیلم، یاد دو تن از بازیگران فقید این فیلم را نیز گرامی داشت. لوون هفتوان بازیگر نقش پرویز که به زیبایی هر چه تمام‌تر نقش اول این فیلم را ایفا کرده است و هم‌چنین علی رامز که یکی از نقش‌های مهم و تاثیرگذار این فیلم را بر عهده دارد.

برزگر در بخشی دیگری از صحبت‌هایش درباره اکران با تاخیر آثارش توضیح داد:« به اکران با تاخیر و ایجاد مشکل در نمایش فیلم‌هایم عادت کرده‌ام.چنان‌که آخرین فیلمم بیش از سه سال است که مجوز اکران عمومی را دریافت نکرده‌است.»

این کارگردان هم‌چنین در پاسخ به سوالی درباره چرایی عدم استفاده از موسیقی در این فیلم گفت:«من در این فیلم و سایر فیلم‌هایم از موسیقی متن استفاده نکرده‌ام و فکر می‌کنم بدون موسیقی، فیلم تاثیر بهتر و عمیق‌تری خواهد داشت.» او تنها موسیقی متن این فیلم را صدای نفس زدن‌های بازیگر نقش پرویز دانست.

رسول صدر عاملی کارگردان نیز با تحسین فیلم «پرویز» عنوان کرد: «در جامعه ما تعداد زیادی افراد سرخورده وجود دارند که مورد توجه قرار نگرفته و هر کدام می‌توانند رفتارهایی مانند پرویز از خود بروز دهند.» او در ادامه صحبت‌هایش از حضار خواست تا همه افراد را دیده و با کم‌محلی و بی اعتنایی‌های خود، موجب به وجود آمدن افرادی مانند پرویز نشوند.

خبر:مسعود جهانی/عکس:رضا تقی‌پور.نسرین فائق