هنروتجربه: تری گیلیام حالا که بالأخره پروژه «مردی که دن کیشوت را کشت» را به پایان رسانده، درگیر پروژه بعدی خود شده است که یک فیلم سینمایی نیست!

به گزارش «ددلاین» شرکت «اپل» حقوق اقتباس تلویزیونی از فیلم «سارقان زمان» به کارگردانی تری گیلیام را خریده است و خود گیلیام هم به عنوان تهیه‌کننده اجرایی در تولید این مجموعه فعالیت خواهد داشت. فیلم گیلیام که در سال ۱۹۸۱ اکران شده بود، اولین فیلم سه‌گانه‌ای با نام «خیال» است که با فیلم‌های «برزیل» (۱۹۸۵) و «ماجراهای بارون مونچاوسن» (۱۹۸۸) کامل شد.

داستان «سارقان زمان» درباره پسری یازده ساله (با بازی کریگ وارناک) است که به گروهی از کوتوله‌هایی ملحق می‌شود که در زمان سفر می‌کنند و در جست‌وجوی گنجینه‌ای هستند. این فیلم که شان کانری، شلی دووال و جان کلیس از دیگر بازیگرانش هستند، با استقبال منتقدان روبه‌رو شد و با بودجه ۵ میلیون دلاری‌اش، بیش از ۴۲ میلیون دلار در گیشه فروخت.

البته سریال «سارقان زمان» تنها مجموعه تلویزیونی نیست که «اپل» در دست تولید دارد. موزیکال درامدی «صدای نارسا» از جی. جی. آبرامز و همین طور سریال‌های «داستان‌های شگفت‌انگیز»، «دیدن» و «پارک مرکزی». هنوز جزییاتی در خصوص ترکیب بازیگران یا تاریخ اولین نمایش مجموعه «سارقان زمان» منتشر نشده است.

  • ایندی‌وایر