هنروتجربه: فصل اول مجموعه تلویزیونی جدید نتفلیکس با عنوان «دیوانه» اثر پاتریک سامرویل و به کارگردانی کری فوکوناگا (که آثار تحسین‌شده‌ای در سینما و تلویزیون دارد از جمله سریال «کارآگاه حقیقی» و فیلم «جانوران بی‌سرزمین») بر اساس یک سریال نروژی به همین نام شکل گرفته است.

این مجموعه هشت قسمتی، بازیگران مطرح و سرشناسی چون اما استون و جونا هیل را در نقش‌های اصلی دارد و خلاصه داستان رسمی‌اش از این قرار است: «دیوانه در دنیایی مشابه دنیای امروزی ما جریان دارد و داستان‌های اَنی لندسبرگ (استون) و اوئن میلگریم (هیل) را روایت می‌کند؛ دو غریبه‌ای که هر کدام به دلایل خود سر از آخرین مراحل یک محاکمه دارویی درآورده‌اند. انی شخصیتی بی‌هدف و ناراضی است که با مادر و خواهرش روابط خوبی ندارد و اوئن که پنجمین پسر کارخانه‌داران نیویورکی پولدار است و کل زندگی‌اش با اسکیزوفرنی در تقلا بوده است. در واقع زندگی هیچ‌یک از این دو به‌سامان نیست و نوید دارو و درمانی جدید از دکتر جیمز کی. مَنت‌لِری (جاستین تِرو) آن‌ها را به این‌جا کشانده است…»

«دیوانه» که به‌تازگی نخستین تصاویر و پیش‌پرده‌اش در فضای مجازی منتشر شده است، از ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) در نتفلیکس عرضه می‌شود.

  • ایندی‌وایر