هنروتجربه: فیلم «#ساعت_چهار» ساخته عاطفه محرابی همراه با پنج فیلم دیگر در مجموعه فیلم‌های کوتاه اکران تابستانه هنروتجربه به نمایش درمی‌آید.

این فیلم فضایی فانتزی دارد که در سینمای داستانی کوتاه ما کم‌سابقه است و شاید به همین دلیل توانست تندیس بهترین فیلم کوتاه از نگاه هنروتجربه را در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران و جایزه ویژه هیات داوران جشنواره حسنات را دریافت کند.

در خلاصه داستان «#ساعت_چهار» آمده است: تا چهار می‌شمارم اگر از بیرون صدای بوق بیاد یعنی مُرده. یک… دو…سه…چ.

محرابی در یادداشت خود درباره ایده این فیلم و دشواری‌های ساخت فیلم کوتاه در ژانر فانتزی و موزیکال می‌نویسد: «ایده اولیه فیلم کوتاه «#ساعت_چهار» از یک تمرین کلاسی شکل گرفت که باید برای ورک‌شاپ فیلم‌برداری آقای هومن بهمنش ارائه می‌دادیم. قرار بود برای تعطیلات نوروز فیلمی بسازیم که با این ایام ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشد. از آن‌جایی که موضوع جلو کشیدن ساعت‌ها در فروردین ماه همیشه برای من ناخوشایند بوده و معمولا چند روزی طول می‌کشد تا به این تغییر ساعت عادت کنم، با خودم فکر کردم از این موضوع را در فیلمی که قرار است بسازم استفاده و با آن شوخی کنم. تمرکز روی همین موضوع و علاقه شخصی من به فیلم‌های فانتزی و موزیکال منجر به ساخت «#ساعت_چهار» شد.
در حوزه فیلم کوتاهِ کشور ما، توجه زیادی به فیلم‌های فانتزی و موزیکال نمی‌شود و به‌خاطر هزینه زیادی که این ژانر می‌طلبد، کمتر فیلم‌سازی سراغ ساخت این نوع فیلم‌ها می‌رود. به همین دلیل رفتن سراغ فیلم «#ساعت_چهار» برای من ریسک بزرگی به همراه داشت. بخش زیادی از فضای فانتزی فیلم مربوط به مراحل پس از تولید و جلوه‌های ویژه می‌شد. به همین دلیل با وجود توضیحاتی که در طول کار می‌دادم، بعضی از عوامل،تصور روشنی از نتیجه نهایی کار و مواردی که بعد از تدوین و جلوه‌های ویژه به کار اضافه می‌شد، نداشتند.ساخت «#ساعت_چهار» برایم تجربه فوق‌العاده‌ای به همراه داشت که علاقه‌ام را به ژانر فانتزی چند برابر کرد.»

عاطفه محرابی روزنامه‌نگار، بازیگر و فیلم‌ساز است. او ساخت مستندهای «حقیقت این است/نیست»، «خواهرم محدثه» و فیلم‌های کوتاه داستانی «خواب می‌بینم که بیدارم»، «توقف ممنوع» و «#ساعت_چهار» را در کارنامه فیلم‌سازی خود دارد‌.

 «#ساعت_چهار»/ کارگردان و نویسنده فیلم‌نامه : عاطفه محرابی-مدیرفیلم‌برداری: داود رحمانی- تدوین: سروش محمدزاده- جلوه‌های ویژه بصری: حسن ایزدی،نیما ممتاز- صداگذار: محمود خرسند- صدابردار: علی ذوالفقاری- طراح صحنه: وحید زارع‌مند- طراح چهره‌پردازی: میثم قره‌گوزلو- مدیر تولید: محمدرضا دلنوازی- دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: فرامرز وجدان‌دوست- مجری طرح: یوسف وجدان‌دوست-بازیگران: خیام وقار کاشانی، سمانه اسماعیلی، رعنا روشنک، فرشاد مجرب، شیما اکبرزاده، محمدعلی بیدقی، اردلان رجبی، عبدالمجید مرادی، افسانه ملایی، مجید محرابی و امیرارسلان رجبی- تهیه‌کننده: عاطفه محرابی،انجمن سینمای جوانان ایران