هنر و تجربه، مریم شاه‌پوری: ضیافت سینمایی شصت‌ودومین جشنواره فیلم لندن بی‌اف‌آی که از ۱۰ تا ۲۱ اکتبر (۱۸ تا ۲۹ مهر) برگزار خواهد شد، با درام زندگی‌نامه‌ای جان اس. بِیرد با عنوان «استن و اولی» به پایان خواهد رسید؛ فیلمی که در آن استیو کوگن و جان سی. رایلی نقش‌های اصلی را بازی کرده‌اند.

این فیلم داستان حقیقی گروه کمدی هالیوودی استن لورل و آلیور هاردی را روایت می‌کند، در حالی که تور خداحافظی‌شان را در سراسر بریتانیا با همسران خود لوسیل (شرلی هندرسن) و آیدا (نینا اِریاندا) پشت سر می‌گذارند. جان سی. رایلی که نقش هاردی را بازی کرده است، امسال وسترن کنجکاوی‌برانگیز ژاک اودیار با نام «برادران سیسترز» را هم در فصل جوایز دارد.

تریشا تاتِل مدیر هنری جشنواره فیلم لندن در بیانیه‌ای در خصوص فیلم چنین گفته است: «این ادای دین زیبا به زوج کمدی غیرعادی تاریخ سینما یعنی لورل و هاردی، واقعاً داستانی الهام‌بخش و بامزه است درباره یک دوستی و رفاقت مادام‌العمر که همچنین در سال‌های پایانی فعالیت‌ها و زندگی دو کمدین بزرگ کاوش می‌کند. این دو هنرمند بزرگ ثابت کردند که زمان‌بندی کمیک حقیقی، ابدی است و هرگز تأثیرش را از دست نمی‌دهد.»

کمپانی «انترتینمنت وان» فیلم «استن و اولی» را از یازدهم ژانویه ۲۰۱۹ در سینماهای بریتانیا و ایرلند اکران می‌کند. جشنواره فیلم لندن هم برنامه کامل نمایش‌هایش را سی‌ام اوت (هشت شهریور) اعلام می‌کند.

  • ایندی‌وایر