هنروتجربه:فیلم «مارلون» به کارگردانی درناز حاجی‌ها همزمان با اکران فیلم‌های کوتاه تابستانه هنروتجربه از ۱۵ مرداد نمایش داده می‌شود.

درناز حاجی‌ها متولد سال ۱۳۶۷ است. او مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۹۰ از دانشگاه الزهرا در رشته گرافیک گرفت و در موسسه کارنامه هم تحت آموزش بهرام بیضایی، اصغر فرهادی، شادمهر راستین و.. تحصیل کرد. در سال ۱۳۹۱ با فیلم «سه چها روز پیش» برنده بورسیه تحصیلی برای مدرسه فیلم‌سازی لندن شد. اولین حضور بین‌المللی خود را در جشنواره فیلم‌های کوتاه لندن با دو فیلم «مارلون» و «مرضیه» تجربه کرد.  فیلم «مرضیه» این کارگردان که پروژه پایانی کارشناسی ارشد او بود، برنده بهترین فیلم کوتاه از هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی پراگ شد. او هم چنین جایزه ویژه هیات داوران از سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران را برای فیلم‌های «مرضیه» و «مارلون» گرفت. با فیلم «مارلون» نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شد. از دیگر فیلم‌های او «تکه استیک»، «شب افتتاحیه» و «زیر یک سقف» است.

داستان فیلم کوتاه «مارلون» درباره مادری است که فرزند ده ساله خود را برای تست بازیگری آماده می کند.درناز حاجی‌ها در یادداشتی چگونگی شکل گیری ایده فیلمش را چنین توضیح می دهد:«درحال گرفتن تست از بچه‌های نه تا دوازده سال برای یکی از فیلم‌هایم در لندن بودم. متوجه شدم که بیشتر از اینکه بچه‌ها به بازیگرشدن علاقه‌مند باشند پدر و مادرها آن‌ها را مجبور می‌کنند. فکر کردم در ایران هم همه دوست دارند که بچه‌هایشان دکتر یا مهندس شوند. فرقی نمی‌کند کجای دنیا، پدر و مادرها دنبال آرزوهای دست نیافته‌شان در بچه‌هایشان هستند. ایده« مارلون» از اینجا شروع شد.»

«مارلون»/کارگردان، نویسنده فیلم نامه،طراح صحنه و لباس،تهیه کننده:درناز حاجی‌ها- مدیر فیلم‌برداری:سانی حسین – صدابردار:مرتضی شاه-دستیار کارگردان:سباستین لوجو-تدوین:اشکان مهری-صداگذار:احسان افشاریان-آهنگساز:جوزف نیودو-اصلاح رنگ و نور:نیما دبیرزاده-طراح پوستر:لیلی یثربی-بازیگران:بنجامین کمپبل،لزلی ملونی،اسکای انا مالهام