هنروتجربه: فیلم سینمایی «موریانه» به کارگردانی مسعود حاتمی و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی در انتظار حضور در جشنواره‌های خارجی است.

مسعود حاتمی، کارگردان فیلم سینمایی «موریانه» در ارتباط با اکران این فیلم سینمایی به خبرگزاری صبا گفت:«فعلا برای اکران برنامه‌ای نداریم و به دنبال حضور فیلم در جشنواره‌ها هستیم. فیلم برای چندین جشنواره خارجی فرستاده شده و پخش کننده خارجی فیلم مسئول هماهنگی حضور فیلم در این جشنواره‌ها است.»

حاتمی در خصوص نمایش ندادن فیلم توضیح داد:«به دلیل شرایط اکران حال حاضر سینما و وضعیت اقتصادی جامعه و همچنین وضعیت کلی خود فیلم که قرار بر حضور در جشنواره‌ها را دارد، فعلا فیلم را اکران نخواهیم کرد.»او در پایان عنوان کرد که امکان اکران فیلم در هر دو گروه هنرو تجربه و گروه سینمایی آزاد وجود دارد ولی هنوز به قطعیت نرسیده‌اند.

حاتمی در ارتباط با آخرین فعالیت‌هایش گفت:«فیلم کوتاه «کاسه» در حال حاضر در مرحله پیش تولید است و فیلم‌برداری آن در فضای جنگلی شمال ایران فیلم‌برداری می‌شود و دو بازیگر در این فیلم نقش آفرینی خواهند کرد.»

در این فیلم که به کارگردانی مسعود حاتمی و تهیه‌کنندگی غلامرضا موسوی ساخته شده است، مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها به عنوان بازیگران اصلی حضور دارند و سیاوش چراغی‌پور، نهال دشتی، پاشا جمالی، خورشید چراغی‌پور و سوده ازقندی، آنا آوانس و کوئن فان نیکرک گروه بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند.این فیلم در ایران و ارمنستان در دو فصل زمستان و تابستان فیلم‌برداری شده‌ است.

حاتمی پیش از این با فیلم‌های کوتاه «تنازع » و «یازده» در گروه هنروتجربه حضور داشت و در سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران تندیس هنروتجربه را دریافت کرد.