هنروتجربه:رابرت ردفورد پس از ۶۰ سال از دنیای بازیگری خداحافظی کرد.

رابرت ردفورد یکی از بزرگ‌ترین ستارگان تاریخ سینمای هالیوود اعلام کرد که پس از پایان کار فیلم جدیدش «پیرمرد و تفنگ» از دنیای بازیگری خداحافظی می‌کند.

ردفورد ۸۱ ساله در این باره گفت: «هرگز نگو هرگز، اما من به این نتیجه رسیدم که به پایان کار بازیگری رسیده‌ام و پس از این فیلم بازنشسته خواهم شد. به هر حال من از ۲۱ سالگی در این کار هستم و به نظرم دیگر کافی است.پس چرا نباید با یک اتفاق خوب و خوشایند از این حرفه بیرون بیایم؟»فیلم «پیرمرد و تفنگ» یک کمدی جنایی به کارگردانی دیوید لوری است. این فیلم سپتامبر پیش‌رو در جشنواره فیلم تورنتو روی پرده می‌رود.

این بازیگر در قامت کارگردانی هم آثار موفقی داشته و اولین فیلم او «مردم معمولی»‌ برنده اسکار بهترین کارگردانی در سال ۱۹۸۰شد.او اعلام کرده که هم‌چنان کارگردانی و تهیه‌کنندگی را در سینما ادامه می‌دهد.

رابرت ردفورد بازیگری را در سال ۱۹۶۰ و با حضور در مجموعه آثار تلویزیونی آغاز کرد و بعد از آن در فیلم‌هایی مثل «پابرهنه در پارک» و «تعقیب» این حرفه را  ادامه داد تا بالاخره در فیلم به یادماندنی «بوچ کسیدی و ساندنس کید» نقش مقابل پل نیومن را بازی کرد و به چهره‌ای ویژه بدل شد. همکاری موفق این دو بازیگر در فیلم در فیلم «نیش» هم ادامه پیدا کرد. ردفورد در سال ۲۰۰۱ موفق به دریافت یک اسکار افتخاری شد.