هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: پابلو لارایین برمی‌گردد. این فیلم‌ساز شیلیایی تحسین‌شده، دو سال بعد از درام زندگی‌نامه‌ای «جکی» که نامزدی اسکار بهترین بازیگر اصلی زن را برای ناتالی پورتمن به ارمغان آورد و ساختن «نرودا» که به عنوان نماینده رسمی شیلی به بخش اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان معرفی شد، دوباره پشت دوربین قرار گرفته است.

لارایین که پروژه آمریکایی بعدی‌اش با عنوان «آمریکایی حقیقی» به تأخیر افتاد و احتمالاً تولیدش از سال ۲۰۱۹ شروع خواهد شد، تولید پروژه سینمایی محرمانه‌ای با نام «اِما» را آغاز کرده که ظاهراً همین چند هفته پیش جمع‌وجور شده و تولیدش قطعی شده است. این فیلم بر اساس داستان اریژینالی سروشکل گرفته است که فیلم‌نامه‌نویس «نرودا» گیرمو کالدِرون و نمایش‌نامه‌نویس ساکن نیویورک آلخاندرو مورِنو آن را نوشته‌اند.

گائل گارسیا برنال نقش اصلی فیلم را بازی می‌کند که پیش از این در فیلم‌های «نه» و «نرودا» با لارایین همکاری کرده است. ماریانا دی گیررولامو تازه‌کار هم نقش مقابل برنال را بر عهده دارد. فیلم‌برداری این پروژه سینمایی شش هفته در نظر گرفته شده است. شاید لازم به گفتن نیست که لارایین می‌خواهد توازن و تعادلی میان پروژه‌های انگلیسی و شیلیایی‌زبانش ایجاد کند. خود او در این باره چنین گفته است: «هیجان‌انگیز است که من و برادرم می‌توانیم در شرایط مختلف با آدم‌های متفاوت کار کنیم و آثاری را به علاقه‌مندان و تماشاگران سراسر جهان عرضه کنیم که توأمان زیبا و پرمخاطره به نظر می‌رسند.»

  • ایندی‌وایر