هنر و تجربه- رضا حسینی: ربکا هال که نامزدی جایزه گلدن گلوب را در کارنامه دارد، در آستانه تجربه اولین فیلمش در مقام نویسنده و کارگردان است. به گزارش ددلاین، او قرارداد اقتباس سینمایی از رمان کوتاه «پذیرش»/ Passing به قلم نِلا لارسن را امضا کرده است و تا این‌جا دو بازیگر تحسین‌برانگیز در کنارش قرار گرفته‌اند.

«پذیرش» داستانی از رنسانس هارلم در دهه ۱۹۲۰ و عملی کردن «پذیرش نژادی» را روایت می‌کند. ترکیب «پذیرش نژادی» برای توصیف فردی از یک گروه نژادی به کار می‌رود که می‌خواهد در گروه نژادی دیگری پذیرفته شود. دو بازیگر مطرحی که تا این‌جا قرارداد بازی در این پروژه را امضا کرده‌اند، تِسا تامپسن و روث نگا هستند که این دومی نامزدی جایزه اسکار را تجربه کرده است.

هال درباره این تجربه سینمایی و اقتباس چنین گفته است: «کتاب حیرت‌انگیز لارسن درباره پیکار دو زن نه‌فقط با این موضوع است که سیاه‌بودن در آمریکای ۱۹۲۹ به چه معنایی بود بلکه درباره پیکار آن‌ها با قراردادهای جنسی، نقش زنان، عرف ازدواج، مسئولیت‌های یک مادر و… در آن برهه زمانی است. من زمانی با این رمان مواجه شدم که می‌کوشیدم به گونه‌ای خلاقه با بخشی از تاریخچه شخصی خانواده‌ام و رمزورازی برخورد کنم که پیرامون پدربزرگ مادری‌ام و چندنژادی‌بودنش وجود داشت. از این رو، بخشی از ساختن این فیلم، کاوشی است در تاریخچه خانوادگی‌ام که هرگز واقعاً به آن دسترسی نداشتم.»

هال در این پروژه از همراهی آنجلا رابینسن فیلم‌ساز هم برخوردارست که بیش‌تر با جدیدترین فیلمش «پروفسور مارستن و زن شگفت‌انگیز» شناخته می‌شود و یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی «پذیرش» خواهد بود.

  • پلی‌لیست