هنروتجربه:فرشاد پیوس در مراسم آئین دیدار فیلم مستندی که درباره‌اش ساخته شده از روزی که با پیشنهاد ساخت این فیلم مواجه شد گفت و اینکه با وجود نگرانی برای انجام بازی فوتبال چطور نظر موافق داده است.

مراسم آئین دیدار فیلم مستند «فرشاد آقای گل» به کارگردانی جعفر صادقی عصر ‍‌چهارشنبه، هفدهم مرداد در موزه سینما برگزار ‌شد. در این مراسم ابتدا پوستر فیلم امضا شد و پس از برپایی آیین افتتاحیه، فیلم «فرشاد آقای گل » به نمایش درآمد.در این مراسم در کنار عوامل فیلم، چهره‌های هنری،ورزشی و پیشکسوتان حضور داشتند.

جعفر صادقی، کارگردان این مستند پیش از نمایش فیلم گفت:«این فیلم مروری بر زندگی فرشاد پیوس،بزرگ‌ترین گلزن و فوتبالیست تاریخ ایران است. امیدوارم از این کار لذت ببرید.»

او خطاب به تماشاگران ادامه داد:«امیدوارم دوستانی که از نسل قدیم هستند، با دیدن این فیلم خاطراتشان تداعی شوند و نسل جدید هم با دیدن این فیلم با زندگی اسطوره‌ای آشنا شوند که در فوتبال ما حضور داشته است.»

 

پس از آن فرشاد پیوس با تبریک روز خبرنگار، در مورد ساخته شدن فیلم گفت:«روزی که آقای صادقی برای صحبت درباره ساخته شدن این فیلم آمد، خیلی ناراحت بودم چون دو روز بعد باید یک مسابقه داشتیم که حتما باید بازی را می‌بردیم اما او آنقدر خوب حرف زد که آرام شدم و قبول کردم فیلم ساخته شود. حتی کتابچه‌ای در مورد زندگی من نوشته بود که بسیار کامل بود و اطلاعات زیادی داشت که برخی از آنها برای خودم هم جالب بود.»

این فیلم اولین تجربه جعفر صادقی در مقام فیلم‌ساز است. در خلاصه داستان آن آمده است:«عکاسی علاقه‌مند به فوتبال به مرور شیفته هنرنماییِ پسرکی با استعداد به نامِ فرشاد پیوس می‌شود. از دریچه نگاه این عکاس سفری به دلِ تاریخ با تصاویری بدیع و دیده نشده خواهیم داشت و  با حضور ستارگان تاریخ‌فوتبال ایران مروری می‌کنیم بر زندگی بهترین گل‌زن تاریخِ فوتبال باشگاهی ایران و هنرنمایی کسی که عناوینِ آقای گلی را یکی پس از دیگری به تصاحب در می‌آورد.»

در این فیلم علی پروین، علی دایی، عادل فردوسی‌پور، امیر قلعه‌نویی، محمد مایلی‌کهن، محمد پنجعلی، ناصر محمدخانی، ناصر ابراهیمی، محسن عاشوری مرتضی کرمانی مقدم، مرتضی فنونی‌زاده بیژن طاهری، بهزاد غلامپور، جمشید شاه محمدی محمدحسن انصاریفر، رحیم یوسفی، حمیدرضا صدر، امیر حاج رضایی، اردشیر لارودی، رضا حسن‌زاده و فرشاد پیوس حضور دارند.

عکس:یاسمن ظهور طلب