هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: متأسفانه طرفداران فیلم «مأموریت غیرممکن: فال‌اوت»ی که کریستوفر مک‌کوری ساخته است و این روزها روی پرده سینماهاست، دیگر نمی‌توانند او را به عنوان کارگردان در فیلمی دیگر از این فرنچایز ببینند؛ و این در حالی است که جدیدترین فیلم این مجموعه هم نقدهای مثبتی گرفته و هم در گیشه فروش قابل توجهی داشته است!

مک‌کوری که دیگر تمایلی به سومین بازگشت به جهان داستانی فیلم‌های «مأموریت غیرممکن» ندارد، در گفت‌وگوی تازه‌ای با «امپایر پادکست» در خصوص کارگردانی هفتمین فیلم مجموعه گفته است: «هر روز در اتاق تدوین ادی همیلتن می‌گفت این موضوع روشن است که این یک سه‌گانه است و تو باید برای کارگردانی فیلم سوم هم دست به کار شوی و کار را تمام کنی. تام کروز و استودیو هم این درخواست را مطرح کردند و من گفتم شاید ایده‌ای داشته باشم… بعد از این‌ها بود که نقدها منتشر شدند و با خودم گفتم زود از این‌جا برو و دست از کار بکش. راستش را بخواهید ترجیح می‌دهم جذام بگیرم تا این‌که در جایگاه فردی قرار بگیرم که مجبور است با فشار شدید فیلم بعدی در اولین روز فیلم‌برداری مواجه شود. این برای من خیلی زیاد است و نمی‌توانم از پس آن برآیم. اگر هم بخواهم چنین کاری کنم باید یک استراحت طولانی کنم تا بتوانم درباره‌اش فکر کنم.»

بنابراین «مأموریت غیرممکن۷» فعلاً کارگردانی ندارد و «پارامونت» اگر خیلی برای ادامه کار عجله دارد باید قید فیلم‌ساز موفقش را بزند و به سراغ دیگران برود.

  • پلی‌لیست