هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: مارک والبرگ در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ورایتی» که پنج‌شنبه شب به بهانه آغاز اکران «مایل ۲۲» انجام شد، درباره رشته جدید جوایز اسکار گفت: «اگر این رشته زودتر اضافه شده بود، ما تا امروز چند باری در آن برنده شده بودیم.»

والبرگ در ادامه چنین گفته است: «ما در گذشته چند فیلم داشتیم که از نظر تجاری واقعاً موفق بودند و بی‌تردید از نظر برخی دوستان می‌توانستند با گرفتن اسکار «بهترین فیلم محبوب» بدنامی‌اش را به جان بخرند! ما فیلم‌هایی می‌سازیم که می‌خواهیم مردم از تماشای آن‌ها لذت ببرند و اگر چنین جوایزی هم به این فیلم‌ها تعلق بگیرد که خارق‌العاده است؛ اگر هم نه، ما این فیلم‌ها را برای لذت تماشاگران می‌سازیم.»

مارک والبرگ در سال ۲۰۰۶ برای بازی در «رفتگان» (مارتین اسکورسیزی) نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد شد و در سال ۲۰۱۰ هم به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان «مشت‌زن» (دیوید او. راسل) نامزدی تندیس طلایی را تجربه کرد. والبرگ درباره تصمیم جدید آکادمی در ادامه حرف‌هایش می‌گوید: «فیلم‌های فوق‌العاده زیادی هستند که تصادفاً خیلی هم محبوب‌اند اما با وجود شایستگی‌های‌شان تا امروز مورد شناسایی و تقدیر قرار نگرفته‌اند.»

اکشن تریلر «مایل ۲۲» چهل‌وپنجمین فیلم والبرگ در مقام بازیگر است.

  • ورایتی