هنروتجربه:مراسم تشییع پیکر منوچهر عسگری‌نسب ۲۳ مرداد از ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار می‌شود.

منوچهر عسگری‌نسب،کارگردان و تهیه‌کننده سینما درگذشت. مراسم تشییع پیکر او ساعت ۹ صبح سه‌شنبه ۲۳ مرداد از ساختمان شماره ۲ خانه سینما (خیابان وصال) برگزار می‌شود.

علیرضا تابش، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز درگذشت این کارگردان و تهیه‌کننده را تسلیت گفت:«مرحوم مغفور منوچهر عسگری نسب کارگردان سینما با تکیه بر صداقت و دانایی، به دور از هیاهو سنگ زیرین سینمای نوین ایران را همدوش یاران همدلش، در سال‌هایی نه چندان دور در بنیاد سینمایی فارابی بنا نهاد و خالصانه، فارغ از ناملایمات روزگار، کمر به خدمت فرهنگ بصری این سرزمین بست. عمری نجیبانه زیست چراکه یقین داشت در آن سوی مه، خانه‌ای پر از رحمت و مغفرت پروردگارش در انتظار اوست. از درگاه ایزد منان، برای آن مرحوم، علو درجات و آرامش ابدی را مسئلت می‌نمایم.»

منوچهر عسگری‌نسب متولد ۱۳۱۵ کرمان، دارای مدرک کارشناسی سینما و تلویزیون از دانشکده هنرهای دراماتیک و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه ایالتی میشیگان (MSU) بود. او فعالیت سینمایی را سال ۱۳۴۵ با کارگردانی فیلم‌های مستند تلویزیونی آغاز کرد. از فعالیت‌های جنبی او می‌توان به تهیه فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی، تدریس کارگردانی و اقتصاد سینما در مرکز اسلامی آموزش فیلم‌سازی، دانشکده سینما و تئاتر، دانشکده صدا و سیما و مدرسه عالی سوره اشاره کرد.

عسگری‌نسب کارگردانی فیلم‌های «آن سوی مه (۱۳۶۴)»، «خانه در انتظار (۱۳۶۶)»، «هی جو (۱۳۶۷)»، «پاییز بلند (۱۳۷۲)» و تهیه کنندگی فیلم‌های «چمدان (۱۳۶۵)»، «همسر (۱۳۷۲)» و «بازمانده (۱۳۷۳)» را در کارنامه خود داشت.

برچسب‌ها: