هنروتجربه:رئیس سازمان سینمایی برای درگذشت منوچهر عسگری‌نسب پیام داد و مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری هم به جایگاه او در سینمای ایران اشاره کرد.

محمدمهدی حیدریان، درگذشت منوچهر عسگری‌نسب، کارگردان و تهیه کننده سینما و تلویزیون را تسلیت گفت:«انالله و انا الیه راجعون. خبر درگذشت مرحوم مغفور، منوچهر عسگری‌نسب، جامعه سینمایی ایران اسلامی را مالامال از اندوه و تالم ساخت. حضور دلسوزانه، خردمندانه و مخلصانه ایشان که همزمان با ترسیم ساختارهای فرهنگی و به تبع آن، احیای سینمای نوین بعد از انقلاب، با عضویت در هیات امنای مراکزی چون بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و خانه ی تازه تاسیس سینما، همراه بود، یادآور نقش تعیین کننده و تاثیرگذار فرهنگی آن مرحوم قلمداد می‌شود.»

در ادامه این پیام عنوان شده است:«در نهایت تاثر و تاسف، باید پذیرفت که سینمای ایران، هم کارگردانی نجیب و هم مدیر فهیمی را از دست داده است که شاید پرورش و بالندگی شخصیت مشابهی همچون مرحوم عسگری نسب، سال‌ها به طول انجامد. ضمن ابراز تسلیت، تعزیت و همدردی با خانواده محترمشان و همچنین تمامی صنوف سینمایی، از درگاه خداوند متعال، علو درجات و آرامش ابدی را برای ایشان مسئلت می‌نمایم.»

شناخت مخاطب

همچنین مهدی یزدانی، مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری نیز با بیان اینکه عسگری‌نسب علاوه بر این که سواد آکادمیک قابل اعتنایی داشت، در شکل‌گیری مراکز مهم سینمایی از جمله مرکز مستند، بنیاد سینمایی فارابی و خانه سینما نقش تأثیرگذاری داشته است به ایسنا گفت:«ایشان هرجا لازم می‌دید برای پیشبرد و اهداف سینمای ملی هم‌چنین در طراحی و ارایه طرح دروس در مراکز آموزش سینمایی بدون ادعا حاضر و کمک‌های مؤثری می کرد.»

مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری ادامه داد:«او بسیار دوست داشتنی بود، به جوان‌ها بها می‌داد و برای آنها بسیار وقت می‌گذاشت. برای کسانی که او را می‌شناختند متواضع بودنش مثال زدنی بود و با همه این خدمات انتظار نداشت نامی در جایی از او برده شود.»

یزدانی با بیان اینکه او سنگ صبور جوانان فیلم‌ساز و یار و همراه ایشان بود، یادآور شد:«ایشان در حوزه آموزش جوانان برای ساخت فیلم به شکل عام و ساخت مستند دفاع مقدس به شکل خاص تاثیرات مهمی داشت. عسگری‌نسب مخاطب سینما و تلویزیون را به خوبی می‌شناخت و به آنها احترام می‌گذاشت از ایشان هم شاهد فیلم سینمایی پرمخاطب «هی جو» و هم سریال‌های تاثیرگذار و موفق در حوزه دفاع مقدس هم‌چون «خانه در انتظار» بودیم .»

مراسم تشییع منوچهر عسگری نسب، کارگردان و تهیه کننده سینمای ساعت ۹ صبح سه شنبه ۲۳ مرداد از ساختمان شماره ۲ خانه سینما (خیابان وصال) برگزار می‌شود.