هنر و تجربه- رضا حسینی: رد پیشنهاد همکاری با مارتین اسکورسیزی کار احمقانه‌ای به نظر می‌رسد که ظاهراً مارک والبرگ برای تنها نقش کارنامه‌اش در «رفتگان» که نامزدی اسکار را برایش به ارمغان آورد، مرتکب آن شد تا بازیگر مکمل لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمن و خیلی‌های دیگر نباشد!

والبرگ در گفت‌وگوی اختصاصی و مفصلی که به‌تازگی درباره فعالیت‌های بازیگری‌اش با «جی‌کیو» انجام داده، گفته است که چند بار به مارتین اسکورسیزی «نه» گفت: «رفتگان پروژه جالب توجهی بود اما سرسپرده‌اش نبودم. با این وجود مدیر برنامه‌هایم به اسکورسیزی گفت که من دوست دارم در فیلم بازی کنم. مارتی تماس گرفت و خیلی با هیجان از همکاری‌مان گفت. من هم گفتم که قصد بازی در فیلم را ندارم و به دنبال نقش‌های دیگری هستم. ما زمان زیادی را درباره این همکاری صحبت کردیم اما اتفاق‌هایی افتاد و استودیو هم از مواضع خود در مواردی عقب‌نشینی کرد. اما باز هم دست‌آخر به مارتی گفتم که در این فیلم بازی نمی‌کنم.»

والبرگ می‌گوید اسکورسیزی در واکنش به جواب منفی او برای یک دقیقه سکوت کرد و بعدش گفت: «باشه». اما پنج دقیقه زمان نبرد که مدیر برنامه‌های والبرگ با او تماس گرفت و حسابی او را ملامت کرد. والبرگ می‌گوید: «مرا به دفتر مارتی دعوت کردند و دوباره فیلم‌نامه را خواندم. اما باز هم گفتم بازی نمی‌کنم. مارتی هم گفت ببین این شخصیت با دیگران چه بده‌وبستان‌هایی دارد. مارتی می‌دانست که من از محله باستن آمده‌ام و در نهایت گفتم که می‌خواهم بداهه‌پردازی کنم و کار خودم را با این نقش انجام دهم… مارتی هم گفت تو آزادی هر کاری که دلت می‌خواهد انجام بدهی.»

واقعاً طعنه‌آمیز است که مارک والبرگ برای بازی در «رفتگان» بعضی از بهترین تحسین‌های دوران بازیگری‌اش را شنیده و برای اولین و آخرین بار (تا امروز) نامزد جایزه اسکار بازیگری هم شده است!

  • ایندی‌وایر