هنروتجربه:سیدوحید حسینی تلاش می‌کند دومین اثر خود با عنوان «خاکستر و آینه» با موضوع زندگی و کارهای غلامعلی عبیدی است را به جشنواره سینما حقیقت امسال برساند.

اولین تجربه کارگردانی سیدوحید حسینی با عنوان «بزم رزم» در گروه سینمایی هنروتجربه به نمایش درآمد و حتی با سانس‌های فوق‌العاده مواجه شد. او در دومین تجربه خود به سراغ ساخت مستند پرتره رفته است. او در فیلم اول خود به موسیقی و در دومین فیلمش به پزشکی پرداخته است. این مستند «خاکستر و آینه» نام دارد و حول محور زندگی و کارهای غلامعلی عبیدی، داروساز و بنیان‌گذار لابراتوار داروسازی عبیدی است. این مستند هم به شیوه کار قبلی حسینی یعنی مصاحبه محور و استفاده از منابع آرشیوی تهیه می‌شود.

وحید حسینی با بیان این‌که به احتمالا زیاد این مستند ۷۰ دقیقا زمان خواهد داشت،به سایت هنروتجربه گفت:«حین مراحل پژوهش به نکات جالبی رسیدیم مثلا روزهای اول که قرار بود پروژه را شروع کنیم، اصلا فکر نمی‌کردم با ماجراهای رمانتیکی روبه‌رو شوم اما لحظه به لحظه که جلو می‌رویم به موضوع‌های رمانتیک بیشتری برمی‌خوریم که بخشی از آن‌ها به صنعت داروسازی هم مربوط می‌شود.»

او در موردکمبود منابع تحقیقی برای ساخت این فیلم عنوان کرد:«مثل ساخت بیشتر مستندها در این کار هم برای دسترسی به منابع و اطلاعات با مشکل مواجه بودیم. هنگام ساخت «رزم بزم» که در مورد موسیقی بود، منابع‌مان بسیار کم بود چه برسد به اینکه این‌بار موضوع‌مان در مورد داروسازی است. البته تلاشم این بود که با کمک دوستان‌مان در فیلم‌خانه ملی، بتوانیم از تصاویر آرشیوی استفاده کنیم.»

حسینی در مورد دلیل ساخت مستندی درباره غلامعلی عبیدی توضیح داد:«مستند پرتره را دوست دارم ضمن اینکه این پیشنهاد از سوی کارخانه دکتر عبیدی هم به من شده بود.»

سید وحید حسینی در پایان تاکید کرد که تمام تلاشش را می‌کند تا این مستند به جشنواره سینما حقیقت برسد.