هنر و تجربه: وقتی به مستندهای نتفلیکس فکر می‌کنید احتمالاً به‌سرعت یاد فیلم‌ها و مجموعه‌هایی می‌افتید که درباره جنایت‌های حقیقی ساخته و توسط این کمپانی بزرگ عرضه شده‌اند؛ به عبارت دیگر، این طور به نظر می‌رسد که این غول پخش مجازی، عاشق جنایت‌های حقیقی است!

در این خصوص، نتفلیکس ماه آینده مستند تازه‌ای با عنوان «شهر شادمانی» را عرضه خواهد کرد که با وجود جنایت‌های حقیقی بزرگی که در کانون داستان از آن‌ها گفته می‌شود، اما احساس و حال‌وهوای واقعی فیلم همانی است که از عنوانش برمی‌آید! «شهر شادمانی» داستان حقیقی خلوتگاهی را در جمهوری دموکراتیک شرقی کنگو بازگو می‌کند که در آن، زنانی که از خشونت جنگ‌ها و نظامیان گریخته‌اند،  مورد رسیدگی می‌گیرند.

اما این مرکز و پناهگاه امن، نتیجه دوستی و همکاری سه انسان‌دوست واقعی است؛ یک دکتر عابد کنگویی به نام دنیس ماکویج (نامزد جایزه صلح نوبل در ۲۰۱۶)، فعال و نمایش‌نامه‌نویس رادیکالی به نام ایو اینسلر (برنده جایزه تونی برای یکی از نمایش‌نامه‌هایش) و فعال کاریزماتیک حقوق بشر کنگویی کریستین شولر دِشرایور (رییس شهر شادمانی).

«شهر شادمانی» که در سال ۲۰۱۷ حضورهای جشنواره‌ای مختلفی را تجربه کرد، از هفتم سپتامبر (شانزده شهریور) در نتفلیکس عرضه خواهد شد. این فیلم توسط مدلین گاوین ساخته شده است که فیلم‌اولی است.

  • پلی‌لیست