هنروتجربه: نشست نقد و بررسی فیلم «زمانی دیگر» سه شنبه ۳۰مرداد در سینما لبخند کیش با همراهی ناهید حسن زاده کارگردان و رضا فیاضی بازیگر تئاتر و سینما برگزار شد.

در این نشست ناهید حسن‌زاده به سوالات تماشاگران پاسخ گفت.او درباره مضامین فیلم‌هایش عنوان کرد:«ناخودآگاه تمام مضامین فیلم‌هایم به مشکلات زنان و دختران برمی‌گردد.» و در مورد فیلم «زمانی دیگر» تاکید داشت:« نگاه اصلی من در این فیلم، دختر نبود! بلکه پدر او بود؛ پدری که سرانجامِ خانواده و هر اتفاقی وابسته به تصمیم اوست.»

حسن‌زاده هم‌چنین در پاسخ به سوال کارشناس برنامه درخصوص چگونگی بازی گرفتن از نابازیگرها گفت: «من تمرین خیلی زیادی با بازیگر نقش اصلی (سمیه) داشتم، اما حضور بازیگری مثل مجید پتکی نیز بسیار موثر و تسهیل‌کننده بود.» این کارگردان در ادامه این بحث با اشاره به سکانس پرت‌کردن دختر از پرتگاه توضیح داد:« سمیه از روند این سکانس بی‌خبر بود! و تمام بازی با تبحر آقای پتکی گرفته شد. البته تعداد برداشت‌های ما در برخی سکانس‌ها خیلی زیاد بود برای نمونه ما مجبور شدیم در یکی از سکانس‌های فیلم که مربوط به مکالمه و بحث سمیه و خواهرش بود، ۴۵ برداشت داشته باشیم!»

در بخش دیگری از این نشست مشکلات مربوط به بودجه مطرح شد  و حسن زاده در این ارتباط گفت:« این فیلم طی ۲۴روز ساخته شد و ما حتی عکاس صحنه نداشتیم.»

ناهید حسن‌زاده در پایان صحبت‌های خود، ضمن قدردانی از مسؤولان هنری سازمان منطقه آزاد کیش بابت فراهم کردن این اکران و با ابراز شگفتی از تعداد زیاد علاقه‌مندان به سینمای هنروتجربه در کیش از نگارش یک فیلم‌نامه جدید خبرداد:«فیلم‌نامه‌ای جدید در دست ساخت دارم که منوط به طی کردن مراحل گرفتن مجوز و پروانه‌ ساخت است. البته حاضرم صد بار از پل صراط بگذرم، اما از راهروهای وزارت ارشاد، نه!»

گزارش:مریم اکبرپور