هنروتجربه: شماره سیزدهم از دوره جدید ماهنامه هنروتجربه ویژه شهریور ۹۷ با تصویری از داریوش مهرجویی به بهانه تجلیل از او در بیستمین جشن سینمای ایران منتشر شد.

جعفرصانعی‌مقدم مدیرعامل گروه سینمایی هنروتجربه در مطلبی با عنوان «هنروتجربه نماینده‌ای شایسته برای سینمای ملی» درباره روزملی سینما مطلبی نوشته است. همچنین بهرنگ ملک‌محمدی و مصطفی یوسف‌زاده درباره روزملی سینما یادداشت‌هایی نوشته‌اند.

غلامرضا موسوی و حسن حسن‌دوست عضو هیات‌رییسه خانه سینما درباره برگزاری جشن خانه‌سینما مطلبی نوشته توضیحات و رویکرد خودشان را ارائه داده‌اند. در این شماره در گزارش ماه به رد پای هنروتجربه در جشن حافظ و جشن سینما پرداخته شده است.

ندا قوسی و محمد جعفری درباره «چاووش؛ از درآمد تا فرود»، رویا فتح‌الله‌زاده درباره «بازدم»، مینوخانی و عباس اقلامی درباره «شرح یک عکس»، همایون امامی، رضا حسینی، فریبا اشوئی و آزاده کفاشی درباره «میرزا جواد»، حمیدرضا گرشاسبی، عزیزالله حاجی‌مشهدی، شهرام اشرف‌ابیانه، منوچهر دین‌پرست، ساقی سلیمانی، علیرضا نراقی و مینو خانی درباره آثار سهراب شهیدثالث، سپیده ابرآویز، علی‌اصغر کشانی، محمدتقی‌زاده درباره «سریک»، عزیزالله حاجی‌مشهدی، علی نعیمی و حسام‌الدین مقامی‌کیا درباره «ناپدید»، سپیده ابرآویزدرباره «آخرین کسی که آقای کاف-الف را دید»، نیکان راست قلم و انسیه نجفی درباره «مرداد»، رضا صائمی درباره «مکان»، آزاده کفاشی، شهرام اشرف‌ابیانه و عباس اقلامی درباره «مواجهه»، ایلیا محمدی‌نیا، سحرعصرآزاد و شادی حاجی‌مشهدی درباره فیلم‌های کوتاه اکران تابستانه هنروتجربه یادداشت‌ها و مطالب کوتاهی نوشته‌اند.

علاوه بر این نگاهی به مستند «تهران انار ندارد» به کارگردانی مسعود بخشی و فیلم «بولینگ برای کلمباین» ساخته مایکل مور بخشی از مطالب این شماره مجله است.

در این شماره هم‌چنین نگاه‌هایی به فیلم «دیوانه» استیون سودربرگ و «بگذار آفتاب بیاید تو» کلر دنی و گفت‌وگویی با میشل ماری درباره موج‌نو و تاویل گدار آمده است. نیوشا صدر نیز درباره کتاب «تمرین فیلم‌نامه‌نویسی» ژان کلودکاری‌یر و پاسکال بونیتزر یادداشتی نوشته‌است.

از گفت‌وگوهای منتشر شده در این شماره نیز می‌توان به گفت‌وگو با آرش رئیسی و هانا کامکار درباره «چاووش؛ از درآمد تا فرود»، آرش سنجابی درباره «بازدم»، ساتیار امامی درباره «شرح یک عکس»اشاره کرد.

شماره سیزدهم مجله هنروتجربه هم اکنون در کیوسک‌ها مطبوعاتی  و مراکز ارایه محصولات فرهنگی در دسترس علاقه‌مندان است.