هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: چند روزی از کناره‌گیری دنی بویل از کارگردانی بیست‌وپنجمین فیلم جیمز باند می‌گذرد و گزارش‌ها دوباره سراغ گزینه‌های احتمالی رفته‌اند؛ و البته که اسامی مطرح‌شده با ایده‌آل‌های طرفداران این مجموعه و فیلم‌سازانی چون کاترین بیگلو، کریستوفر نولان و راین کوگلر متفاوت است.

به گزارش «ددلاین» چهار فیلم‌ساز از شانس نشستن روی صندلی کارگردانی جدیدترین فیلم جیمز باند برخوردارند که پیش از هر کس نام ادگار رایت مطرح است. البته در نگاه اول، خالق فیلم‌های «شان مردگان»، «پلیس آتشین» و «بیبی راننده» و سبک کاملاً منحصربه‌فردش در تضاد با دنیای مأمور ۰۰۷ به نظر می‌رسند.

اما از آن‌جایی که می‌دانیم این آخرین حضور دنیل کریگ در نقش این جاسوس سرشناس و محبوب است، آشکار است که او در جست‌وجوی یک نام بزرگ برای پایان کارش در این مجموعه است. گزینه بعدی دیوید مکنزی است که با «اگر از آسمان سنگ ببارد» حسابی در کانون توجه قرار گرفت و این روزها درگیر نمایش فیلم جدیدش «پادشاه یاغی» است و به‌راحتی می‌تواند پروژه تازه‌ای را آغاز کند.

بر خلاف مکنزی، ژان‌مارک وله که با درام تحسین‌شده «باشگاه مشتریان دالاس» و سریال محبوب «دروغ‌های کوچک بزرگ» شناخته می‌شود، احتمالاً به خاطر تداخل برنامه‌هایش نمی‌تواند وارد این پروژه شود. گزینه چهارم هم یان دیمانژ است که با فیلم غافلگیرکننده «۷۱» دیده شد و به‌زودی با White Boy Rick برمی‌گردد. در نهایت می‌توان گفت که اگر یکی از این چهار فیلم‌ساز برای ساخت فیلم تازه جیمز باند انتخاب شوند، این پروژه به دست کارگردان خوبی افتاده است.

  • پلی‌لیست