هنر و تجربه- مریم شاه‌پوری: راین جانسن برای فیلم بلند بعدی‌اش دوباره سراغ درام‌های جنایی- معمایی‌ای می‌رود که فعالیت‌های سینمایی‌اش را با آن‌ها شروع کرد؛ و فیلمی با عنوان «وضعیت وخیم»/ Knives Out را با بازی دنیل کریگ خواهد ساخت.

به گزارش «ددلاین»، کریگ که به خاطر تأخیر در تولید بیست‌وپنجمین فیلم جیمز باند برنامه‌اش خالی شده است، قراراست در نقش کارآگاهی ظاهر شود. جانسن در گفت‌وگوی تازه‌اش به این موضوع اشاره کرده که «وضعیت وخیم» تا حدی از شیفتگی او به معماهای جنایی آگاتا کریستی سرچشمه گرفته است. او فیلم‌نامه را در فصل تابستان نوشته است و یکی از تهیه‌کنندگان پروژه هم خواهد بود. او پیش از کارگردانی «جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای» فیلم‌های جنایی «خشت» و «لوپر» را در ژانر محبوبش ساخته است.

«وضعیت وخیم» که هنوز جزییات داستانی‌اش برملا نشده است، از ماه نوامبر تولیدش آغاز می‌شود. جانسن که پس از این فیلم دوباره به لوکاس‌فیلم ملحق می‌شود تا سه‌گانه جدیدی را در دنیای «جنگ‌های ستاره‌ای» بسازند، درباره همکاری با دنیل کریگ گفته است: «من طرفدار پروپاقرص کریگ هستم و همیشه می‌خواستم با او همکاری کنم… کریگ بازیگر بسیار قابل و توانایی است و ما هم در جست‌وجوی یک کارآگاه مدرن بودیم و می‌خواهیم با همکاری یکدیگر یک هرکول پوآروی جدید خلق کنیم.»

جانسن و دیگر تهیه‌کننده فیلم رم برگمن، پروژه جدیدشان را در بازار جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو با هدف یافتن پخش‌کننده عرضه خواهند کرد.

  • ایندی‌وایر